Ciemne podłoże do akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
zedd123
Posty: 15
Rejestracja: 03 wrz 2018 16:21

Ciemne podłoże do akwarium

Post autor: zedd123 »

Witam, planuję wymianę podłoża w akwarium. Obecnie jest to zwykły piasek do piaskownic (pozostałość po pielęgnicach). Chcę obecnie hodować mniejsze ryby, choć jeszcze nie mam konkretnego typu, ale większość z tych ryb które są w kręgu zainteresowań (np. brzanka wysmukła, neon czarny, razbora klinowa etc.) czują się lepiej i są mniej płochliwe, oraz lepiej się wybarwiają na ciemnym podłożu. Druga kwestia powiązana z podłożem - rośliny, chcę żeby po prostu jakieś były, żeby było coś zielonego, ryby miały się gdzie chować, ale nic wymagającego - nie planuję akwarium roślinnego. Rośliny tylko jako dodatek estetyczny. CHciałbym, żeby po prostu się jakoś utrzymywały. Stąd moje pytanie, jakie podłoże wybrać? Nie chcę żwirku bazaltowego czy innego sztuczno barwionego na czarno. Myślałem nad jakimś podłożem aktywnym w postaci takich granulek:
https://akwarystyczny.eu/H-E-L-P-Advanc ... e-8L-p1001
Ciemne, dodatkowo odżywiałoby rośliny, ale naczytałem się dużo o takich podłożach i mam wrażenie, że nie ma najlepszego, każdy jakieś wady znajdzie, a te najlepsze to już mega drogie.
Jakieś porady? :)
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Ciemne podłoże do akwarium

Post autor: owlman »

Czesc . Jezeli nie bedzie duzo roslin ...odradzam podloze aktywne . Jest to proszenie sie o glony . Ewentualnie podloze aktywne tylko w miejscach gdzie beda posadzone rosliny .
ODPOWIEDZ