Wykaz preparatów firmy Tropical z opisem

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Wykaz preparatów firmy Tropical z opisem

Post autor: BARA »

Ze względu na dużą ilość pytań dotyczących preparatów dostępnych na naszym rynku przygotowałam wykaz środków frimy TROPICAL (poniżej). W przygotowaniu jest wykaz innych firm (SERA).

PREPARATY FIRMY TROPICAL

ESKLARIN – uzdatniacz wody do natychmiastowego uzdatniania wody wodociągowej. Wiąże chlor, neutralizuje sole metali ciężkich. Dobry do uzdatniania wody w trakcie transportu ryb. Ułatwia również utrzymanie równowagi biologicznej w akwarium.

ANTYCHLOR – szybkie uzdatnianie wody wodociągowej chlorowanej. Neutralizuje chlor. Do stosowania w sytuacjach, kiedy konieczne jest uzyskanie wody przeznaczonej do celów akwarystycznych z wody „kranowej”.

CRISTAL – preparat odkażający usuwający zmętnienie biologiczne wywołane inwazją pierwotniaków. Zawiera błękit metylenowy. Można go stosować do łagodnej dezynfekcji wody również w akwarium tarliskowym w celu zabezpieczenia ikry przed drobnoustrojami. Nadaje się do stosowania wspomagająco z MFC oraz środkami zawierającymi akryflawinę i zieleń malachitową.

AQUACID pH MINUS – preparat do zakwaszania wody – obniża odczyn pH. Nie zawiera kwasu ortofosforowego.

AQUAKAL pH PLUS – preparat do alkalizacji wody – podwyższa odczyn pH. Stabilizuje alkaliczny odczyn wody, może być stosowany do stosowania w akwarium morskim.

MULTIMINERAL – dodatek mineralny przeznaczony do uzupełniania mikroelementów i pierwiastków śladowych w akwarium. Stabilizuje równowagę biologiczną. Zawiera przyswajalne czynne jony żelaza, cynku, miedzi, boru, manganu, kobaltu, molibdenu i jodu.

KOBALTOSAN – preparat wzbogacający wodę w przyswajalne jony kobaltu. Przyspiesza wzrost i intensyfikuje wybarwienie ryb akwariowych, szczególnie barwy czerwonej. Wpływa korzystnie na rozwój roślin.

TORFIN – ekstrakt z torfu przeznaczony do przygotowywania tzw. „czarnej wody”. Wprowadza do wody garbniki, kwasy humusowe, humiany, huminy, mikroelementy. Hamuje rozwój grzybów pasożytniczych. Do stosowania WYŁĄCZNIE w wodzie miękkiej i lekko kwaśnej. W trakcie stosowania TORFINu nie należy stosować węgla aktywnego w filtrze.

QUEREX - wyciąg z który dębu, stosowany do przygotowywania tzw. „czarnej wody”. Obniża delikatnie odczyn pH, hamuje rozwój glonów zielonych, wprowadza do wody garbniki. Do stosowania WYŁĄCZNIE w wodzie miękkiej i lekko kwaśnej. W trakcie stosowania QUEREXu nie należy stosować węgla aktywnego w filtrze.

CHLORAMINA – preparat do odkażania i dezynfekcji wody akwariowej. Działanie polega na wydzielaniu do wody aktywnego chloru. Zwalcza bakterie, pierwotniaki i wirusy. Dobra do dezynfekcji sprzętu akwarystycznego: siatek, filtrów, kotników itd. Nie wolno mieszać CHLORAMINY z żadnym innym preparatem akwarystycznym! Substancja czynna: chloramina T

AQUA-KALI – preparat do odkażania i dezynfekcji wody akwariowej. Jest to silny środek bakterio i pierwotniakobójczy, wydzielający aktywny tlen. Usuwa zmętnienia wody, służy do odkażania sprzętu akwarystycznego oraz kwarantanny ryb i roślin. Nie wolno mieszać AQUA-KALI z żadnym innym preparatem akwarystycznym! Substancja czynna: nadmanganian potasu.

ICHTIOSAN – bardzo skuteczny do zwalczania kulorzęska oraz innych pierwotniaków pasożytniczych. Dobry do odkażania wody i stosowania w profilaktyce akwarystycznej. Substancja czynna: Zieleń malachitowa.

AQUASEPTIN – preparat do odkażania wody, bardzo skuteczny do kwarantanny. Substancja czynna: akryflawina, błękit metylenowy, mleczan etakrydyny.

AKRYFLAWINA – preparat do odkażania wody akwariowej o bardzo szerokim spektrum działania. Dobry do kwarantanny. Doskonały do ochrony ikry, wylęgu i narybku. Chroni ryby przez bakteriami, pierwotniakami i grzybami. Substancje czynne: akryflawina.

ABIOSEPTYNA – odkażalnik uniwersalny dobry do płukania żywego pokarmu, dezynfekcji w kwarantannie. Dobry do ochrony ikry i narybku. Substancja czynna: Formaldehyd.

BIODESINAL – preparat do odkażania wody po tarle ryb akwariowych. Zabezpiecza ikrę przed pleśnieniem, chroni wyklute larwy i narybek. Dobry do stosowania w akwarium tarliskowym. Substancja czynna: żółcień malachitowa.

MFC – dobry preparat do odkażania wody w akwariach oraz zwalczania wielu pasożytów. Jest to często podstawowy preparat leczniczy od którego rozpoczyna się leczenie ryb po wystąpieniu pierwszych objawów chorobowych. Może być stosowany do profilaktyki. Można go stosować razem z ICHIOSANEM i AKRYFLAWINĄ. Substancja czynna: Zieleń malachitowa, błękit metylenowy, formaldehyd.

DISCUS SEPT – preparat zwalczający pierwotniaki-wiciowce Hexamita i Spironucleus pasożytujące w przewodzie pokarmowym. Stosowany do kąpieli długotrwałej w hodowli paletek, dyskowców, skalarów, ziemiojadów i pielęgniczek. Substancja czynna: Metronidazol.

AQUA PLANT – odżywka mineralna zawierająca zestaw soli mineralnych z azotem i fosforem. Zalecana do akwariów dobrze oświetlonych z niewielką ilością małych ryb. Zalecana przy stosowaniu CO2.

AQUA PLANT B – odżywka mineralna bez azotu i fosforu, zalecana do akwariów z gęstą obsadą ryb. Redukuje ryzyko wystąpienia inwazji glonów.

FERRO-AKTIV – odżywka żelazowa zawierająca biologicznie przyswajalne żelazo w formie chelatu. Zapobiega niedoborowi żelaza, wspomaga przebieg fotosyntezy.

ALGIN - środek przeciwglonowy, którego nie należy stosować w akwarium z ikrą i wylęgiem. Uwaga: ryby denne mogą nie tolerować tego preparatu! Zawiera związki miedzi. Jest nieszkodliwy dla roślin.

HYDRA-TOX - środek przeciwko stułbiom, którego nie należy stosować w akwarium z ikrą i wylęgiem. Uwaga: ryby denne mogą nie tolerować tego preparatu! Zawiera związki miedzi. Jest nieszkodliwy dla roślin.

LIMNA-TOX - bardzo silny środek przeciwko ślimakom i wypławkom. Używając tego preparatu należy wyłowić wszystkie ryby do innego zbiornika! Zawiera związki miedzi i aldehyd mrówkowy. Jest nieszkodliwy dla roślin. Po przeprowadzonej kuracji należy kilkakrotnie podmienić 50% wody!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Bielszczanin
Posty: 133
Rejestracja: 29 mar 2008 18:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Bielszczanin »

CRUSTA GUARD Dla krewetkomaniaków :-)

"Preparat do uzdatniania surowej wody wodociągowej przeznaczonej do chowu i hodowli krewetek oraz innych skorupiaków słodkowodnych. Zalecany szczególnie przy zakładaniu nowego akwarium oraz podczas podmian wody..."

tekst ze strony TROPICALa.
Marcon
Posty: 44
Rejestracja: 02 paź 2008 1:08

Post autor: Marcon »

moze mi ktos na forum napisac jak to jest w praktyce z Kobaltosanem?
Rzeczywiscie dziala tak jak jest opisywany??Ciekawi mnie zwlaszcza w jaki sposob moze przyspieszac wzrost u ryb?
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Kobaltosan to wg. mnie pic na wodę, sam go używałem i nie widziałem żadnej różnicy z czy bez. Wzrost ryb możesz przyspieszyć dietą, podając mixy mięsne, ochotkę i inne robactwo, choć mrożonki mają swoje skutki uboczne i nie są polecane.
Pozdrawiam
Tomek
Marcon
Posty: 44
Rejestracja: 02 paź 2008 1:08

Post autor: Marcon »

ok. dzieki za opinie
zoologiczny24
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2009 23:09

NIEKTÓRE PRODUKTY TROPICAL WYCOFANE ZE SPRZEDAŻY

Post autor: zoologiczny24 »

Firma Tropical wycofała ze sprzedaży produkty przedstawione poniżej ( jak to nazwano : ze wzgledów prawnych)

ICHTIOSAN
MFC
AQUA KALI
CRISTAL
AKRYFLAWINA
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Nie wiem czy można się z tym zgodzić, może z produkcji, ale ze sprzedaży, to w swoim mieście nie zauważyłem, aby te preparaty zniknęły z półek.
Dziś jak co piątek chodzę do zoologicznych, bo jest świeży towar, w każdym z nich na półkach stały wymienione przez Ciebie produkty.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
zoologiczny24
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2009 23:09

Post autor: zoologiczny24 »

JAK ZWYKLE SZUKASZ TEMATU DO SPORU.

I Z PRODUKCJI I ZE SPRZEDAŻY

ZANIM JEDNAK TOWAR ZNIKNIE ZE SKLEPÓW I HURTOWNII TROCHĘ WODY PRZEZ FILTR PRZEPŁYNIE - KAŻDY INTELIGENTNY CZŁOWIEK TO WIE

Proszę nie krzyczeć! Używanie włączonego Caps Locka oznacza krzyk.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Po prostu lubię precyzyjną odpowiedź, a to co napisałeś jest po prostu nie zgodne z prawdą. Można iść do sklepu i kupić te preparaty bez problemu.
Powtórzę, może wycofali z produkcji i precyzyjnie wypadało by dodać-ze swojej sprzedaży.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No to muszę zakupić większą ilość na zapas...

Szkoda mi szczególnie akryflawiny.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Basiu ale mamy przecież Serę i bardzo podobne produkty, w zasadzie ten sam skład.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

tak, tylko cenę ma inną...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Ale obiektywnie, Sera jest znacznie lepsza i po prostu w większych opakowaniach. Ja co do preparatów Tropicala nie mam przekonania. Aby zadziałało to ilość przeznaczoną przez producenta do 300 l ja stosowałem do 200l.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
zoologiczny24
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2009 23:09

Post autor: zoologiczny24 »

No Mariusz i tu sie muszę z Tobą zgodzić. Też uważam że sera jest znacznie lepsza. Np. jesli chodzi o witaminki fishtamin uwazam, że nie ma sobie równych. A co do tropicala to dużo nie stosowałem bo na poczatku u mnie sie nie sprawdziła skuteczność.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Pewnie nie tylko u Ciebie. Ja Tropicala to tylko pokarmy uważam i to oczywiście te nowsze mieszanki, bop ta stara seria typu bio-vit i podobne, to też tandeta.
Co do leków Tropicala, to można nimi leczyć pryszcze i to u narybku. Jedynie akryflawina mnie nigdy nie zawiodła.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
ODPOWIEDZ