Od czego zaczac planowanie obsady?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

austlander
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2017 14:48

Post autor: austlander »

Kosz filtracyjny Aquael 500 ma 4l, wydajnosc 1500l/h. Zastanawialam sie nad wiekszym Aquael 700, z koszem 5l i wydajnoscia 1700l/h, ale z braku jakiekolwiek doswiadczenia i mozliwosci zobaczenia tego na zywo, nie wiem czy sie w akwarium rzeka nie zrobi.

Google mowi ze glonojad to zbrojnik, w mojej definicji glonojad to ryba przyssawka. Pewnie jeszcze nie raz wyskocze z dziwna nazwa, a wlasciwej dopiero sie naucze, dzieki Wam!

:tak
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zbrojników jest nawet sporo rodzajów, ale chyba żaden nie powinien pływać w wodzie powyżej 7,5 pH- Malawi zaczyna się od 7,5~8pH więc nie polecam tej ryby bez względu na gatunek do Malawi, czytałem że niektórzy mimo wszystko je trzymają w takiej wodzie, co nie znaczy, że to prawidłowe.
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

austlander pisze:Google mowi ze glonojad to zbrojnik, w mojej definicji glonojad to ryba przyssawka. Pewnie jeszcze nie raz wyskocze z dziwna nazwa, a wlasciwej dopiero sie naucze, dzieki Wam!
Polecam stronkę Planetcatfish. Tam się dowiesz sporo o zbrojnikach i innych sumokształtnych ;)
austlander
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2017 14:48

Post autor: austlander »

Zrobilam dzis test wody, przywiezionej do domu w butelce szklanej (niepelnej, zeby kontaktu z gumka zatyczki nie bylo), i odstanej ok. 6h (w otwartej butelce).
Najwiecej problemow przysparza oczywiscie pH, ale na moje oko to jest tak okolo 7,6 (w kierunku na 7,4, wolalabym miec porownanie).
Twardosc wody (test przeprowadzony na 10ml wody):
KH 1,5-2 stopni niemieckich (1,5 na zielono, 2 na zolto)
GH 2-2,5 stopni niemieckich (po 1,5n chlapnely sie dwie krople na raz, a kolor wyszedl na tyle intensywny, ze dopuszczam mozliwosc ze prawidlowa ilosc to 2 stopnie).
Z rozpedu zrobilam tez azotyny, wyszlo 0 :)
Co do starannosci wykonania testu mozecie mi ufac, jestem chemikiem ;)

Malawi wyjdzie, prawda? Kamyk jeden juz sobie kupilam, taki wapien z dziurami, a inne ryby go ponoc nie beda lubily.
ODPOWIEDZ