GLONY MĘTNA WODA I PARAMETRY WODY

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bombcio756
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2020 22:48
Lokalizacja: Gorzyce

GLONY MĘTNA WODA I PARAMETRY WODY

Post autor: bombcio756 »

Rośliny i kamienie:
10KG Kamienia Stone BIG
2xAlternanthera reineckii Mini
2xRotala H'ra
1xLudwigia senegalensis guinea
Całe dno pokryte Małym Heniem
2xLudwiga Arcuata
1xLudwiga Super Red

Za 3 dni dokładam
2xDuże kępy Parvula po lewej i prawej stronie
5xLimnophila Sessiliflora
1xMicranthemum Monte Carlo
15xLudwiga Arcuata Wąskolistna
1xMyriophyllum sp red Wywłócznik Rdzawy

Podłoże:
Żwirek Czarny Bazaltowy 0,5-1,2mm
Ziemia Ogrodowa Aqya Soil 2L

Sprzęt:
Filtr zewnetrzny FAN-1 60-100l mocno wali powietrzem do środka takie wielkie bąble że aż pyrska po lampach
Lampa Sunsun 24W 7500K
Lampa Power Led 9W 8000k Beamswork (Naświetlam 10h)
Grzałka AquaT 100w z termostatem
Akwa 60x30x30

Obsada Ryb:
1xBojownik
5xNeony
2xDanio
1xŚlimak Ampularia
2xGlonojad Zbrojnik

Parametry jakie udało mi się zmierzyć po przez Testy Zoolek Walizka
pH-8
GH-8-9
KH-6-7
NH3-0
NO2-1
NO3-20
Po4-1
Fe-0

To zaczynamy.
Po pierwsze jestem tu nowy tak samo jestem początkującym akwarystą,zaszczepił to we mnie mój kolega tylko że mu wszystko padło i było widać brak zainteresowania z jego strony wolał co chwila dokładać
wszystko nowe a ja jednak chce się czegoś nauczyć bo jest to przepiękne hobby i nie szkoda mi na niego nawet złotówki.
Na początku miałem obsadę HENIO + łupek iglasty wlałem troszkę bakterii i czekałem dobre 2/3 miesiące by HENIO objął całe podłoże w akwarium.
Tak też się stało ale po tym czasie HENIO był praktycznie niewidoczny poprzez Glony nitkowate, przejechałem się do akwarysty który doradził mi wyjąć pokrywę filtra i nałożyć gąbkę no i się udało glony zniknęły więc wdrążyłem swój kolejny plan dołożyłem Kamieni Stone jak na zdjęciu i obsadziłem roślinkami.
Głupio się przyznać ale chce wam wszystko napisać bo popełniłem dużo błędów a tym razem chce się czegoś nauczyć by roślinką i rybką no i oczywiście by oko cieszyło i było dobrze.

Po zmianie obsady zacząłem wprowadzać rybki i tu się przyznam zrobiłem wielki błąd... kupiłem "DUŻO" rybek :/ i 90% zdechło co opisze zachwilkę.
17x Neonów
-2x Gupiki
-5x Molinezja
-4x Danio
-10x Brzanki
-1x Ślimak
-1x Bojownik
-2x Glonojad one był już od startu[/b]

Moje podmiany wody wyglądają w taki sposób że biorę wiadro wlewam do niego 20/30% wody z akwarium a wodę do podmiany leje bezpośrednio z prysznica do wiadra z lekko ustawionym na ciepło żeby nie była zimna ani za ciepła i wlewam do akwarium. :shock: :shock: :shock: :shock:

Po miesiącu zakupu ryb urodziło mi się dziecko przez które nie dopatrzyłem akwarium i okazało się że rybki mają ospę więc szybko chwytam telefon do ręki i dzwonie do hodowcy o poradę sprzedał mi środek i grzałkę ponieważ moja pierwsza nie miała termostatu o potrzebna była temp 29/30stopni i tu właśnie po zastosowaniu preparatu po 1 dniu zdechło mi prawie 90% rybek na tą chwile zostało mi tak jak wyżej w opisie.

Miałem także przed ospą ryb bimbrownie która właśnie w trakcie ospy "Hodowca" kazał mi to wywalić.

Przyznam się też że miałem bardzo zawalone podłoże guanem przez rybki ponieważ je przekarmiałem teraz już tego nie robię staram się opanować i dawać im tylko wieczorem po tej całej akcji zaczęły się problemy z HENIEM zrobił się na nim taki brązowy glon i przestał rosnąć a z początku założenia akwarium przycinałem go praktycznie co chwile i zaczyna mi tego brakować bo już tego nie robiłem dobre 2 miesiące bo stoi w miejscu.Kolejny problem to glony począwszy od kamieni i roślin to skończywszy na szybkie takie małe kropeczki z roślin bardzo ciężko go zdjąć są też ciemnie liście i dziury.
Dodam jeszcze że moja pierwsza lampa to ta 9W od tygodnia mam tą 24W i HENIO nieco porósł i zaczęło bąbelkować czego nie było od dawna.

[/b][/b]Chce teraz wywalić tą gąbkę i do orginalnego pojemnika na dno wsadzić watę potem gąbkę i do woreczka parę ceramiki.
Chciałbym troszkę wyklarować wodę.

Środki które są na zdjęciu podaje dziennie np:
Carbo-3x KLIKNIECIA
K+-3X KLIKNIECIA
Multimineral- Dziennie biore do ręki i wleje na oko trochę
Algin na glony -5ml przez dwa dni z myśla że glony znikną (Przestałem dawać gdy poczytałem że to mocna chemia)

Pomóżcie chce wkońcu skończyć z robieniem wszystkiego na oko ponieważ łezka mi się kręci gdy patrze na mój baniak i brak w nim życia.
Napisałem chyba wszystko wiem że jestem debilem ale podeszłem do tematu akwarium że to przecież nic trudnego wleje wodę i tyle.
Pomóżcie wyprowadzić mi te akwarium na prostą i dajcie mi lekcje jak zacząć by było OK.

Jestem ze śląska wiec gdzieś może zalatywać gwarą :lol:
Początek akwarium
Obrazek


Zmiana Aranżacji

Obrazek

Kamień i Roślinki
Obrazek

Roślinki
Obrazek

Preparaty
Obrazek

Efekt napowietrzania przez filtr
Obrazek

Roślinki
Obrazek

Lampy
Obrazek

Jakoś wody patrzona z boku akwarium gdzie szyba jest czysta, przednia jest bardziej w zielone kropki i biała
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2020 16:13 przez bombcio756, łącznie zmieniany 1 raz.
Ehnatox
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2020 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ehnatox »

Nie masz równowagi biologicznej, mało roślin i stąd glony. Dokupiłbym roślin, nie wlewał żadnej chemii (niczego), ograniczył podmianki i niech sobie to dojrzewa bez niczego 3 tygodnie.
ODPOWIEDZ