Identyfikacja narybku

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
don Pedro
Posty: 45
Rejestracja: 28 gru 2016 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Identyfikacja narybku

Post autor: don Pedro »

Witam,
Mam prośbę o pomoc w identyfikacji narybku. Złapany wczoraj w Pilicy, teraz jest w mniejszym z moich akwariów, chcę zobaczyć co z niego wyrośnie i oczywiście wypuścić na wolność :D
Pływał w ławicy, przy samym brzegu, na piaszczystym odcinku rzeki. Jest teraz jeszcze bardzo mały, ok. 7mm, na razie wcina pokarm zawiesinowy (nie pamiętam nazwy firmy). Nie trzyma się konkretnego piętra wody, zasuwa po całej głębokości, chociaż ostatnio siedzi głównie pod powierzchnią. Złapałem 4 sztuki, dzisiaj widziałem dwie, możliwe że pozostałe siedzą schowane w roślinach. W zbiorniku nie trzymają się w grupie, chociaż w rzece pływały w stadkach. Nagrałem filmik z jednym z nich, niestety są jeszcze bardzo młode więc nie wiem czy uda się je zidentyfikować, najwyżej zaczekam aż urosną :)

Oto filmik (trzeba go pobrać, bo nie znalazłem żadnego innego wiarygodnego serwisu bez potrzeby ściągania pliku):

https://megawrzuta.pl/download/7c20d08f ... b8a3e.html
Awatar użytkownika
truman_burbank
Posty: 56
Rejestracja: 25 lip 2016 21:36

Post autor: truman_burbank »

Prędzej na forum dla wędkarzy by ktoś wiedział. Jak przeżyje i urośnie koniecznie wrzuć foto, sam ciekawy.
60x35x45 Hyphessobrycon pulchripinnis
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Miej ty RigCz i daj to na youtube albo streamable. 124MB, żeby rybę pokazać, no kolego :D
ODPOWIEDZ