Pierwsze akwarium i glony

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Hexia
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2020 14:05

Pierwsze akwarium i glony

Post autor: Hexia »

Cześć,
proszę o poradę jak pozbyć się glonów ze zdjęcia. Jestem kompletnym laikiem a to moje pierwsze akwarium.
Zbiornik ma 112l i 5 tygodni. Zarybiałem stopniowo od 2 tygodnia i wlewałem bakterie.
Obecna obsada to:
10x neon innesa
10x brzanka titteya
5x molinezja
2x malutki zbrojnik pospolity
2x malutka kosiarka tylko na chwilę (myślałem, że pomoże z glonami)

Karmię raz dziennie małymi porcjami tak aby nic nie spadało na dno.
Świecę 7h dziennie (2x 16W Led Aquael Sunny, ok 30 lumenów na litr)
Podmieniam wodę na odstaną raz na tydzień ok. 20-25%.
Filtr Aquael FZN-3 z gąbką i watą filtracyjną + skimmer Jy 02 włączany od czasu do czasu.
Akwarium stoi na przeciwko okna, ale to jest cały czas zasłonięte ciemną zasłoną, więc światło bezpośrednio nigdy nie pada.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze akwarium i glony

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
Akwarium jest jeszcze "za świeże", musisz cierpliwie poczekać - taki glon pojawia się w świeżych zbiornikach.
Postaraj się nie lać żadnych nawozów i bakterii, z czasem można powoli wydłużać czas oświetlenia (np. co tydzień o pół godziny do 10-12 godzin na dobę - to zależy potem od kondycji roślin).
Karm co drugi dzień.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Sabella
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2019 19:07

Re: Pierwsze akwarium i glony

Post autor: Sabella »

Mam identyczne glony ;) Jutro wprowadzam krewetki, dam znać, czy sobie poradzą :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsze akwarium i glony

Post autor: BARA »

Może zacznij od uporządkowania obsady i poczytaj o wymaganiach gatunków ryb, jakie trzymasz, ponieważ łączysz ze sobą gatunki które nigdy nie powinny ze sobą być trzymane.

Molinezje wymagają wody twardej, zasadowej, wręcz słonawej. Są bardzo ciepłolubne, dla nich 26 stopni to minimum.
Neony Innesa wymagają wody miękkiej i kwaśnej, są chłodnolubne. Dla nich 24 stopnie to maks...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ