Pierwsze akwarium, pierwsze pytania

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wieszu
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2020 17:12

Pierwsze akwarium, pierwsze pytania

Post autor: Wieszu »

Dzień dobry,

Nie dawno zacząłem swoją przygodę z akwarystyką. Nie dawno nadarzyła się okazja żeby zakupić akwarium 72l po dobrej cenie i skusiłem się, ponieważ od najmłodszych lat chciałem zająć się hodowlą ryb. Akwarium jak wspomniałem ma 72l, filtr crystalprofi 700, grzałkę ustawioną na 26-27 stopni, wodę zasadową. Zasadziłem roślinki i całkiem dobrze się rozwijają natomiast czy jest jakiś sposób żeby przyśpieszyć jeszcze ten proces? tzn. zagęścić je, bo jak na razie to głównie rosną do góry. Dodam, że regularnie używam produktu: Rataj CO2. Od 2 dni posiadam pierwsze rybki jakimi są gupiki. Na początek zakupiłem 6 sztuk. Zastanawiałem się nad doborem dodatkowej obsady do akwarium i tutaj myślałem nad następującymi rybami:
- Molinezja czarna x3
- Mieczyk Hellera x2/3
- Kirysek spiżowy x6
Nie wiem do końca czy to dobry pomysł i prosiłbym was o radę :?:
Jeśli chodzi o pokarm to dla gupików pan w zoologicznym sprzedał mi płatkowy pokarm dla wszystkich ryb i karmienie co 2 dni, co wy na to? :D
Pozdrawiam i dziękuje za rady
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Pierwsze akwarium, pierwsze pytania

Post autor: wojtass9 »

Raczej te ryby nie są dobrym pomysłem ,dla mieczyków akwa jest za małe ,kiryski inne parametry wody ,mógłbyś dać np zmienniaki 1+2 i krewetki,które przydadzą się jeśli jakiś pokarm zostałby nie zjedzony na dnie.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Pierwsze akwarium, pierwsze pytania

Post autor: grzesi3k »

Zgadzam sie z wojtassem, zmienniaki (czyli platki) bylyby calkiem OK. Bierz pod uwage, ze w miare szybko bedziesz musial postawic baniak ze 300 litrow ze skalarami, zeby miec gdzie sie pozbyc setek malych od zyworodek :)
ODPOWIEDZ