Początek początków

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Piotexo99
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2020 19:16

Początek początków

Post autor: Piotexo99 »

Witam chciałbym założyć akwarium 70-120l nie mam bladego pojęcia jak zacząć, a nie chciałbym.kupowac gotowca. Czy byłby ktoś w stanie napisać mi co potrzebowałbym kupić? Jakiej firmy etc chciałbym zbiornik z rybkami krewetkami i roślinnością. Bardzo dziękuję jeśli ktoś byłby chętny mi pomóc
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Początek początków

Post autor: owlman »

Czesc. Ile masz forsy na to ?
Szymon871
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2020 12:13

Re: Początek początków

Post autor: Szymon871 »

Drukuj się poprzez czytanie forum , oglądania Youtubea:) wszystko tam znajdziesz a konkretne pytania co do doboru sprzętu flory i fauny zadasz tutaj;)
Piotexo99
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2020 19:16

Re: Początek początków

Post autor: Piotexo99 »

owlman pisze: 12 lip 2020 6:55 Czesc. Ile masz forsy na to ?
Około 1000zl nie licze ryb etc, na to.inny budżet. A co do edukowania i czytania forum, to jest tyle różnych wypowiedzi że ciężko mi mieć jakiekolwiek odniesienie, np grzałka w akwarium jedni mówią że naprzeciwko filtra, inni że obok 😮 ja chciałbym żeby ktoś mógł poprowadzić mnie przez zakup sprzętu i roślin żebym nie popełnił gafy już na samym starcie 😁i liczyłem że znajdę tu takie osoby... Nadal liczę 😁
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Początek początków

Post autor: owlman »

Czesc . Jako ze sam posiadam i uzytkuje od wielu lat zestawy Juwel proponuje Ci Juwel Rio 125 led . Kosztuje okolo 800 pln . Reszte z tysiaca na podloze itp .
Piotexo99
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2020 19:16

Re: Początek początków

Post autor: Piotexo99 »

Bardzo możliwe że takie właśnie kupię, a teraz dalej, podłoże rośliny ? Nie za dużo że smakiem dość łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu
Piotexo99
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2020 19:16

Re: Początek początków

Post autor: Piotexo99 »

A jakie zdanie na temat juwel primo 70l?
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Re: Początek początków

Post autor: wężowakolumna »

Piotexo99 pisze: 12 lip 2020 21:02 ja chciałbym żeby ktoś mógł poprowadzić mnie przez zakup sprzętu i roślin żebym nie popełnił gafy już na samym starcie 😁i liczyłem że znajdę tu takie osoby... Nadal liczę 😁
Gafę już popełniłeś. Na forum jest niemalże wszystko co trzeba wiedzieć, aby założyć akwarium.
Piotexo99
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2020 19:16

Re: Początek początków

Post autor: Piotexo99 »

Gafę już popełniłeś. Na forum jest niemalże wszystko co trzeba wiedzieć, aby założyć akwarium.
[/quote]



bardzo możliwe, co.nie zmienia faktu że wolę mieć tu swój post swoje pytania i odpowiedzi na nie, a nie przekopywać masę komentarzy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie kogoś innego. Może to gafa, ale nic mnie ona nie kosztuje 😉
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Re: Początek początków

Post autor: wężowakolumna »

Zatem powodzenia ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Początek początków

Post autor: BARA »

Skorzystaj z Szukacza, a przede wszystkim poczytaj tematy przyklejone jako pierwsze w działach. Tego nie jest dużo. Zajrzyj do działu Woda, Sprzęt, Akwarystyka Słodkowodna, poczytaj Encyklopedię Ryb w biotopach... poczytaj ich wymaganiach i o przygotowaniu wody do akwarium. W każdym z działów masz naprawdę sporo wiedzy.
O zakładaniu akwarium pisaliśmy już tak wielokrotnie, że masz wszystko podane na talerzu.

A jak już poczytasz to zadaj nam konkretne pytania, doprecyzowujące Twoje wiadomości.

Daję Ci przykład działania:
jak tylko otworzysz dział Akwarystyka Słodkowodna to widzisz od razu temat zawierający informacje o zakładaniu akwarium:
viewtopic.php?f=1&t=638

Poczytaj go a potem przejrzyj pozostałe działy.
Koniecznie zajrzyj do działu Woda, o czym już pisałam.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Początek początków

Post autor: owlman »

Czesc. Juwel primo jest mniejsze , mniej szykowne, troche gorsza ma pokrywe i oswietlenie . Jezeli masz tysiaka na akwa bierz lepsze bo w przeciwnym razie bedziesz zalowal i zaplacisz jeszcze raz . Podloze wg mnie najlepsze to drobny zwirek ciemnego koloru ale na forum znajdziesz fanow piachu rowniez . Rosliny .....nie napalaj sie na zestawy i duza ilosc gatunkow . Mozesz miec dwa trzy gatunki roslin i bedzie szal . Wpisz na youtube juwel rio 125
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020 18:04 przez owlman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ