Agresywny gupik

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mlody87
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2020 20:12

Agresywny gupik

Post autor: Mlody87 »

Hej :)
Założyłem właśnie swoje pierwsze akwarium :) 30 litrów i mam w nim 6 gupików. Problem w tym, że w trakcie zakupu byłem taki zaaferowany, że nie ogarnąłem czy to samce czy samice i mam teraz problem.

Wydaje mi się, że to same samce ale po jakieś godzinie od umieszczenia ich w akwarium jeden stał się bardzo agresywny dla całej reszty.

Zobaczcie zdjęcie:
rybki.jpg
rybki.jpg (279.18 KiB) Przejrzano 1921 razy
Ten czarny dziad szczególnie uwziął się na tego z żółtym ogonkiem. Pomożecie mi dlaczego tak może się dziać? Czy to raczej rybki wyglądające na same samce? Jak je rozpoznać?
Z góry wielkie dzieki za pomoc i wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Agresywny gupik

Post autor: wojtass9 »

Może uważa ,że zamek jest tylko jego :D
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Agresywny gupik

Post autor: MarJan »

czarny typ vs żółty ogonek....
Obrazek
1- samiec (ma "pikutka" :P )
2-samica (ma płetwę)
Mlody87
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2020 20:12

Re: Agresywny gupik

Post autor: Mlody87 »

Trzeba przyznac, ze faktycznie goni wszystkich z terytorium zamku xD

Z tego co udalo mi sie dostrzec to mam raczej 4 samce i 2 samice. Na zdrowy rozsadek wydaje mi sie, ze powinno byc odwrotnie ;) Jak to zbalansowac teraz?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Agresywny gupik

Post autor: MarJan »

ja usunąłbym samice i czarnego typa- nie lubię takich walk, masz 30l i to prawdopodobnie kostkę, więc gupiki pawie oczka powinny mieć większe lokum, ale nie oszukuje się- nie oddasz wszystkich rybek...docelowo 5 samców max proponuję- dlaczego? samice często w sklepie już są "przy nadziei", a mając małe szkiełko na Twoim miejscu nie chciałbym rozrodu, bo nie masz warunków na narybek, same samce się nie pomnożą, nawet lgbt....

...po bożemu gupiki pawie oczka wszystkie sio i w ich miejsce jak wyżej 5-6 samców gupika, ale endlerów, które rosna po prostu mniejsze
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Re: Agresywny gupik

Post autor: macieja792 »

Nie znam się,ale te 4 samce zagonią biedne samice na śmierć ,oddaj samice.
Mlody87
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2020 20:12

Re: Agresywny gupik

Post autor: Mlody87 »

Dzieki Wam wszystkim za pomoc:)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Agresywny gupik

Post autor: BARA »

To akwarium jest za małe na trzymanie jakichkolwiek ryb. Litraż za mały, brak miejsca do pływania. Akwarium jest niedojrzałe, brak bakterii nitryfikacyjnych w filtrze. Brak żywych roślin wspomagających filtrację biologiczną. Podłoże jest fatalne, kamienie są za grube, będą wpadać między nie resztki pokarmu i odchody ryb - zaczną gnić i zatruwać wodę.

Radzę wszystko usunąć ze tego zbiornika, poczytać o podstawach akwarystyki i zacząć wszystko od nowa. Od prawidłowego litrażu, odpowiedniego podłoża, żywych roślin, zaczekania przynajmniej dwóch tygodni na dojrzenie akwarium i dopiero wtedy rozmyślanie o ewentualnej obsadzie.
W tej chwili to nie jest akwarium tylko umieralnia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ