Mętna woda w nowym akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mlody87
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2020 20:12

Mętna woda w nowym akwarium

Post autor: Mlody87 »

Cześć:)
Wracam z kolejnym problemem z moim pierwszym akwarium. Przygotowałem akwarium według zaleceń. Dodałem środek na związanie złych składników z wody wodociągowej plus dodałem preparat przyspieszający rozwój dobrych bakterii. Mimo tego po wpuszczeniu rybek już po pierwszym dniu woda zrobiła się mleczna.
Żwirem mam porządnie wypłukany i nie mam żadnych żywych roślinek.

Czy możecie mi doradzić co zrobić żeby przyspieszyć proces oczyszczenia takiej wody? Co dodać? Mogę dodać ponownie te środki? Jeżeli tak to ile do 30l akwarium?

Mam Tetra AquaSafe i Tetra FilterActive (bacteria).

Z góry dzięki za pomoc, ponownie ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Mętna woda w nowym akwarium

Post autor: BARA »

Mlody87 pisze: 19 lip 2020 19:14 Cześć:)
Wracam z kolejnym problemem z moim pierwszym akwarium. Przygotowałem akwarium według zaleceń. Dodałem środek na związanie złych składników z wody wodociągowej plus dodałem preparat przyspieszający rozwój dobrych bakterii. Mimo tego po wpuszczeniu rybek już po pierwszym dniu woda zrobiła się mleczna.
Żwirem mam porządnie wypłukany i nie mam żadnych żywych roślinek.

Czy możecie mi doradzić co zrobić żeby przyspieszyć proces oczyszczenia takiej wody? Co dodać? Mogę dodać ponownie te środki? Jeżeli tak to ile do 30l akwarium?

Mam Tetra AquaSafe i Tetra FilterActive (bacteria).

Z góry dzięki za pomoc, ponownie ;)
Podmień kilkakrotnie wodę, żeby wypłukać z niej niepotrzebną chemię. Kto Ci podpowiedział, żeby lać Aqua Safe i FilterActivre???

Czemu nie masz posadzonych roślin? Czemu wpuściłeś ryby do niedojrzałego i nieprzygotowanego akwarium? To jakiś żart?

W tej chwili ryby trują się związkami azotowymi pochodzącymi z ich wydalin. W filtrze nie ma żadnych bakterii nitryfikacyjnych!

Nie wiem jakie ryby wpuściłeś do tego akwarium, ale 30l to za mało na jakikolwiek gatunek. Oddaj je jak najszybciej, poczytaj o podstawach zakładania i prowadzenia akwarium słodkowodnego, poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać i zacznij wszystko od nowa!

Do momentu oddania ryb podmieniaj codziennie przynajmniej 20% wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ