Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nakari
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2020 9:00

Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: Nakari »

Hej, najpierw o akwa i jego parametrach:
120L zbiornik z duza iloscia kryjowek w postaci zamku, korzenia i roslinnosci.
pH 7.5-8
NO2 <0.3mg/l
KH 3°dH
GH 4,5°dH (troche za malo ale nie wiem czy jest sens grzebania przy tym skoro ryby tak zyja od ponad roku)
Obsada:
5 bocja pregowana (juz tylko 5 z 8 )
3 otosek ( tez bylo 8 )
6 krewetek Amano
1 zbrojnik niebieski
A teraz do rzeczy..
Posiadalam 8 bocji i wszystko bylo naprawde wspaniale, grubka sie razem bawila, zwiedzala tereny, podplywaly wspolnie do szyby gdy tylko mnie widzialy. Jednak jakies 3tyg temu padla dominujaca samica. Do tej pory nie wiem na co bo nie wykazywala zadnych szczególnych objawow, nagle przestala jesc i ukrywala sie w zamku.. wtedy zaczal sie istny horror, "panowanie" objela inna samica ktora jest jak taki zly charakter z bajek.. zameczyla 2inne bocje, podgryzajac, scigajac i nie pozwalajac jesc.. tak samo otoski zaczely jej przeszkadzac bo tak poprostu i juz, reszta stadka siedzi w zamku i sie nie wychyla bo zaraz sa atakowane wiec plywa mi po akwarium taka wielka, zjadajaca wszystko, MATRONA ktorą w nosie maja tylko Zbrojnik i Amano.. szczerze nie wiem co z tym problemem poczac. Wczesniejsze bocje (te zastraszone)przekladalam do innego zbiornika 60L z nadzieja na poprawe ich zdrowia ale niestety. Pomocy :( :( :(
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: MarJan »

Sprzedaj matronę na olx ;)
Nakari
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2020 9:00

Re: Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: Nakari »

MarJan gdybym mieszkala w PL to pewnie bym tak zrobila, no ale niestety ;)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: grzesi3k »

To ogłoś na Finn.no 8)
Nakari
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2020 9:00

Re: Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: Nakari »

Hahaha jaki spryciarz :D wiesz ze ryby to szybciej do zoologicznego oddasz niz ktos by je tutaj od Ciebie wzial? Jak mialam do oddania glonojada syjamskiego to stal na finn.no miesiac, tak samo bylo z uratowanym przeze mnie Bojownikiem. No ale pomijajac oddanie, nie posiadacie jakiejs metody na stlamszenie dominacji tej pani?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: MarJan »

Separacja, nie nauczysz zwierzaka dobrych manier względem innych skoro "hamulec" przestał istnieć i teraz jest despotą, żadna nowo wprowadzona ryba nie stanie na czele istniejącej już grupy.
Nakari
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2020 9:00

Re: Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: Nakari »

No to ja przekladam do 60L bo innego wyjscia nie mam.. tylko zaraz sie zacznie ze akwa dla niej za male i wogole ehh.. za jakis miesiac 260L uruchomie i zobaczymy czy Pani Dominator przez ten czas sie uspokoi.
Dzieki wielkie
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: MarJan »

i to jest w sumie fajny czas na próbę naprawienia sytuacji...jak do nowego akwarium wprowadzisz ryby to mi się wydaje, że najlepiej tak-kiedy zbiornik już dojrzeje oczywiście:
- na sam początek ewentualne ryby nowe, świeżo zakupione,
-następnie ryby ze starego akwarium do nowego- niech "stare układy" stracą ważność
kiedy wszystko się zgra to po czasie wpuść tę niegrzeczną, kiedy okaże się, że jest na tyle śmiała i silna, że znowu się szarogęsi to wtedy juz eksmisja na stałe
Nakari
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2020 9:00

Re: Bocja pregowana trroryzuje stado i nie tylko

Post autor: Nakari »

Mądrze prawisz! Tak wlasnie zrobie i zobaczymy co sie z tego wykluje a teraz musze ratowac pozostale bocjo-zombiaki.. terrorystka sie nawet nie przejela ze trafila do innego, mniejszego zbiornika.. no jak u siebie.. co to za paskuda.
ODPOWIEDZ