pierwsze akwarium po 20 latach przerwy

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
zabata
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2020 19:35

pierwsze akwarium po 20 latach przerwy

Post autor: zabata »

Witam Wszystkich


Tak jak w temacie, po ok 20 latach stwierdziłem, że przyda się w domu akwarium miało być dla dzieci ale wiadomo jak to bywa (dobrze że nie kupiłem psa). Nowe zbiorniki dość drogie więc poszukałem na olx i była okazja zbiornik, rybki, osprzęt za przysłowiową flaszkę.
Już pierwsze spojrzenie na akwa i stolik i wiedziałem, że wygląda jakoś znajomo. i tak wróciło do mnie po latach mojej tułaczki po ściecie, moje akwarium (tyle że miałem akurat w nim terrarium z gekonami).

i tu zaczyna się historia właściwa: obsada dość mieszana mianowicie
bystrzyk pieknopłetwy/cytrynowy 8?
gubiki ?
neony diamentowe 10szt
kiryski pstre 3
otosek 3
wegorek 1
molinezje zlotoczarna 3
krewetki filtrujace 3
zbrojniki albinos 1
zbrojnik złoty 2
zbrojnik czerwony 1
prętnik karłowaty 1

były jeszcze glonojad powyżej 30cm i brzanka rekinia ale oddałem je do sklepu akwarystycznego za zniżki.
zbiornik ok 200l samorobny (ok 26 letni)
2 filtry aqua 1000 i 1500
grzałka i tyle z osprzętu.

trochę się już wkręciłem i planuje kupić drugi zbiornik i rybki trochę rozdzielić. do tego chciałem wpuścić krewetki RED CHERRY do pomocy przy glonach albo kupić odpowiednie preparaty co wy radzicie? co tu zmienić, kogo się pozbyć co zostawić?
budowa terrarium
budowa terrarium
36111.jpg (36.98 KiB) Przejrzano 1803 razy
chwila obecna
chwila obecna
111.JPG (43.11 KiB) Przejrzano 1803 razy
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: pierwsze akwarium po 20 latach przerwy

Post autor: grzesi3k »

Hej, no fajny patent z akwarium z zzaswiatow ;) Ładnie wyglada (wody bys dolal ;) ) Dalbym wiecej kiryskow (bo to ryba stadna) i pomyslal nad molinezjami, bo pasuja tam jak piesc do nosa. Czym tam świecisz, bo nie wyglada za mocno?
zabata
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2020 19:35

Re: pierwsze akwarium po 20 latach przerwy

Post autor: zabata »

Leddy smart 2 jako doświetlenie i Happet AquaLED Lampa / Belka Led 14W 80cm. Po powierzchni pływa rzesa i jeszcze jedna roślina ktorej nazwy nie znam ale szybko sie rozrasta wiec na dno dociera niewiele. Co 2 tygodnie musze połowę roślin zebrać.

Dorzucic tu krewetki Red cherry?

Kiryskow jest 5 szt.
ODPOWIEDZ