Górka z piasku

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Anubis
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2020 13:30

Górka z piasku

Post autor: Anubis »

Witam, wymyśliłem sobie taką górkę po lewej stronie jako aranżacje akwarium. Niestety po fakcie uświadomiłem sobie, że piasek tak niskiej gradiacji (0,1-0,5 mm) będzie mi się z czasem coraz bardziej osuwał. Tym bardziej przy kopiących rybkach. Jakieś pomysły jak temu zapobiec? Dodam że do nawożenia roślin planuje kupić kulki gliniano torfowe ponieważ nie mam tam żadnego substratu tylko zwykły żwirek.
P.S. na zdjęciu tego nie widać ale ta górka naprawdę tam jest.
Załączniki
received_968714323631787.jpeg
received_968714323631787.jpeg (685.39 KiB) Przejrzano 1964 razy
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Górka z piasku

Post autor: grzesi3k »

wez sobie butelke po wodzie mineralnej i wytnij paski norzyczkami 1.5cmx4cm i uzyj jako separatorow. Zreszta i tak po czasie sie wyrowna.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Górka z piasku

Post autor: BARA »

Przy kopiących rybach nie masz możliwości utrzymania stałego wyglądu podłoża.
A tak przy okazji: ryby mają jakieś groty i szczeliny, żeby mogły się schronić i odpocząć?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Anubis
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2020 13:30

Re: Górka z piasku

Post autor: Anubis »

Tak, po prawej stronie te 2 duże kamienie tworzą grotę, jest także kokos, pod korzeniem mają sporo miejsca oraz ta sztuczna grota przed nim. No trudno niech narazie cieszy oko jak zrównają całą to wtedy nad czymś innym pomyślę. Czy w miejscu w którym sadzę rośliny lepsze by było zastosowanie jakiegoś grubszego substratu?
ODPOWIEDZ