54 l śluzowiec, larwy ślimaka?, nowe akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
anioszka
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2020 17:01

54 l śluzowiec, larwy ślimaka?, nowe akwarium

Post autor: anioszka »

Witam serdecznie,
dnia 19.09.20 w sobotę założyłam akwarium o długości 60 cm
na dnie żwirek 2-4 mm, 6 rodzajów roślin
(1. sadzenie w sobotę, a 2. sadzenie w poniedziałek)
kamienie z pola wygotowane parę h w słonej wodzie
2 małe korzenie ze sklepu akwarystycznego,
również wygotowane w słonej wodzie.
korzenie nie wypływały ze szkła.
po 2-3 dniach pojawił się śluzowiec, o kt. czytałam,
i upewniłam się, że przeczekać go, że po 2, 3 tyg. ustąpi, ustabilizuje się zbiornik.
Ale wczoraj w sobotę 26.09 pokazał się malutki ślimaczek, kt. zapewne przybył do mnie z roślinkami w sob. lub pon.
OK. wyłowiłam go, ale zaczęłam czytać i oglądać zdjęcia, próbowałam znaleźć cykl życia ślimaka.
i się martwię, że to co parę dni temu zobaczyłam na korzeniu pod śluzem, to są być może larwy ślimaka.

P.S. Jestem nowa w świecie akwarystycznym
zamierzam trzymać w akwarium krewetki amano, kiryski i danio (po 5 do 8 sztuk)- zastanawiam się tez nad obsadą, tzn nad ilością tego zestawienia
w załączeniu zdjęcia korzeni
poproszę o pomoc, pozdrawiam, Ania
Załączniki
akwa 1.jpg
akwa 1.jpg (354.35 KiB) Przejrzano 1685 razy
akwa 2.jpg
akwa 2.jpg (443.8 KiB) Przejrzano 1685 razy
akwa 3.jpg
akwa 3.jpg (333.26 KiB) Przejrzano 1685 razy
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: 54 l śluzowiec, larwy ślimaka?, nowe akwarium

Post autor: owlman »

Czesc . Sluzem sie nie przjmuj . Mozesz usuwac mechanicznie z czasem zniknie . Slimakami sie nie przejmuj , jezeli zbiornik bedzie dobrze prowadzony plagi nie bedzie lub same znikna . Jesli chodzi o zwierzyne jaka zamierzasz trzymac , to podpowiem , ze w tak malym zbiorniku danio i kiryski z krewetkami to zle polaczenie .
anioszka
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2020 17:01

Re: 54 l śluzowiec, larwy ślimaka?, nowe akwarium

Post autor: anioszka »

Ok owlman...
ale czy te półpierścienie pod śluzem oraz na samym korzeniu widoczne na zdjęciach to jest coś czy nic?
A złe połączenie że krewetki z powodu? Bo krewetka amano to około 4 cm ma.
I czy czekać aż sluzowiec całkiem zniknie zanim będę wpuszczać nowych mieszkańcow?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: 54 l śluzowiec, larwy ślimaka?, nowe akwarium

Post autor: owlman »

Nie wiem co to takiego . Sluz odsysaj wezykiem . Krewetka Amano to spokojny spacerowicz , lubiacy zerowac na dnie ....kiryski rowniez . A sa przy tym bardzo ruchliwe . Danio tez akwariowi wariaci , tyle ze w gornych partiach . Nie mowie ,ze sie nie da tylko troche denerwujace dla krewetek . Czy lubisz siedziec przy stole kiedy ktos ciagle przebiega i Cie potraca ? Z zarybianiem poczekaj az rosliny rusza . A raczej bedzie z tym klopot ze wzgledu na gruby zwir i brak podkladu = jalowe podloze . Dobrze byloby znac parametry wody przed zasiedleniem . Czytalas cos o dojrzewaniu akwarium i cyklu azotowym ?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: 54 l śluzowiec, larwy ślimaka?, nowe akwarium

Post autor: BARA »

Śluz usuń mechanicznie czyli wyczyść korzeń pod bieżącą wodą. Dla kirysków podłożem musi być miałki piasek, a nie żwir, więc jeżeli zamierzasz je trzymać musisz wymienić podłoże lub zasypać piaskiem to obecne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ