Zakładanie akwarium.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Zakładanie akwarium.

Post autor: Konwera999 »

Witam wszystkich forum. Jako dziecko miałem akwarium no i gdzieś ten temat się zakończył. Teraz po 30 latach chciałbym powrócić do tego hobby. Zamówiłem szło z szyby guard 80×35×35. Filtr kubeł jbl e701. Belkę led będę robił sam. Na początek chciałem rybki neonki, głupiki, kiriski, bocje wspaniała. Prosiłbym o radę co jeszcze kupić ze sprzętu. Jakie roślinki na początek. Może jakieś inne rybki. Czy jako wystrój korzeń czy może jakieś kamienie wulkaniczne? Ogólnie proszę o poradę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: wojtass9 »

Na początek :dla bocji akwa jest o wiele za małe,gupiki z neonkami i kiryskami to też nie jest dobre połączenie .Potrzebujesz grzałki jeszcze i z to raczej wszystko ze sprzętu.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: grzesi3k »

Daj znac jak to szklo na zarysowania reaguje, bo jesli dobrze pamietam to jest laminat.
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: Konwera999 »

To jakie rybki kupić?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: owlman »

Czesc . Porada = czytac i ogladac filmiki o zakladaniu akwarium . Kiedy chcesz te ryby kupowac ?
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: Konwera999 »

W przyszłym tygodniu chcę zalać akwarium. Kupić jakieś roślinki i poczekać jeszcze tydzień aby wszysko doszło do normy.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: MarJan »

Podejrzyj dział galeria- tam możesz zainspirować się wystrojem, raczej każdy wypisuje dokładnie części składowe akwarium, włącznie z rodzajem roślin, skał, korzeni czy gradacji podłoża nawet...a rybki mają czas- zanim zrobisz tę belkę, zanim założysz te akwarium/zalejesz i minie cykl azotowy to masz parę tygodni...
ogólnie przyswój sobie hasełko: dojrzewanie- cykl azotowy, parametry wody takie jak pH, GH, temperatura- ważne przy doborze rybek, najlepiej przejrzyj dział "woda", tam są niezbędne informacje, aby zaoszczędzić sobie błędy przy startowaniu i pierwszych krokach prowadzenia akwarium
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: BARA »

Poczytaj proszę tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=638

i tutaj

viewtopic.php?f=4&t=11843

oraz przejrzyj pozostałe działy na Akwaforum. Poczytaj jakie obsady proponujemy do odpowiedniego litrażu i parametrów wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: Konwera999 »

Bardzo dziękuję za wszelakie informacje. Raczej będę chciał rybki małe. Mimo swojej pospolitości bardzo podobają mi się głupiki.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: BARA »

Nie ma takich ryb jak "głupiki". Są gupiki. Ale niezależnie od nazwy to ciekawe i bardzo energiczne rybki, ładnie wyglądające w każdym zbiorniku.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: Konwera999 »

:oops: Dzięki za poprawkę
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: owlman »

Czesc . I jak akwarium ? Dziala ?
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Re: Zakładanie akwarium.

Post autor: Konwera999 »

Hej. Kicha dzisiaj wodę wymieniałem i wszystko od nowa. Tydzień temu zalałem dałem roślinki i po tygodniu jakaś dziwna galareta na tafli wody. No i glony na szybie. Dzisiaj wszystko wylałem, przepłukałem. Na spód ziemię ogrodową, na to siatkę i kulki torfowe. Na to żwirek i jakieś bakterie do wody z zoologa na przyspieszeniem startu. Zamówiłem CO2 i zobaczymy.
ODPOWIEDZ