Pierwsze akwarium - czy porzebne jest CO2?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Pierwsze akwarium - czy porzebne jest CO2?

Post autor: owlman »

Czesc . Te oswietlenia nocne to tylko i wylacznie naciaganie frajerow /przepraszam za szczerosc / . natomiast jesli chodzi o system CO2 ....to zamiast tego proponuje zainwestowac w filtr zewnetrzny . Ten , ktory jest w zestawie jest ok ale przy tym zarybieniu i zakrewetkowieniu kubelek zewnetrzny przyda sie na pewno . Ten z zestawu swietnie sie sprawdza jako filtr wstepny w polaczeniu z zewnetrznym .
Akwarium super . Uwaga : poczatki chlorozy roslin .
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Pierwsze akwarium - czy porzebne jest CO2?

Post autor: Neurochirurg »

Sugerowałbym nie zmieniać czasu gwałtownie. Zmieniaj o godzinę co tydzień.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Sloncewa
Posty: 11
Rejestracja: 06 paź 2020 18:55

Re: Pierwsze akwarium - czy porzebne jest CO2?

Post autor: Sloncewa »

W porządku, dziękuję bardzo, tak zrobię 🙂

Spoko, nie obrażę się za szczere wyrażanie opinii 😉 Kupiłam niebieską świetlówkę nie dla bajeru (chociaż cholernie mi się akwarium z tym światłem podoba 🤪), ale dlatego, żeby kirysy widziały toń i żeby tak długo nie było ciemno 😏 W naturalnym środowisku chociaż księżyc trochę poświeci 🙂 Poza tym dzięki poświacie poobserwowałam jak krewetki wtedy baraszkują 😁
owlman pisze: 14 paź 2020 18:48 Akwarium super . Uwaga : poczatki chlorozy roslin .
Dziękuję 😊
Co zrobić, żeby zatrzymać tę chlorozę?

Posty polaczylem MODgrzesi3k

Już raz taka prośba była, a ja proszę ponownie: nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś używać to użyj opcji "zmień" w ostatnim swoim poście. Ostatnie dwa posty połączono. MOD BARA
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Pierwsze akwarium - czy porzebne jest CO2?

Post autor: chemik4 »

Sloncewa pisze: 14 paź 2020 17:40
Jeśli chodzi o świecenie, to dodam, bo nie napisałam wcześniej, że oprócz 7-godzinnego świecenia w akwarium Juwela (w zestawie) dokupiłam też Juwela niebieską świetlówkę i tak od 15.30 do 22.30 przez 7 h są dwie świetlówki Day i Nature, a od 22.30 do 8.00 świeci ta niebieska. Czy w takim razie w sumie nie będzie za dużo świecenia? Nie pojawią się glony?

Molinezje w takim razie chętnie bym oddała :| Ale komu? Gdzie? Ciężko będzie mi się z nimi rozstać :cry:

Jak obniżyć twardość? pH jeszcze nie mierzyłam. Mam tylko kropelkowe testy do tych, co pisałam parametrów. Muszę w takim razie kupić też do pH :!:
Nie świeć w nocy, daj rybom spać. Ustaw sobie światło na 10-22 i będzie dobrze.
Twardość obniżysz mieszając wodę kranową z wodą demineralizowaną.

Zdjęcia wrzucaj na jakiś hosting czy tam google drive a na forum zamieść linki do nich.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sloncewa
Posty: 11
Rejestracja: 06 paź 2020 18:55

Re: Pierwsze akwarium - czy porzebne jest CO2?

Post autor: Sloncewa »

Dziękuję bardzo 🙂
Awatar użytkownika
AriRaph
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2015 8:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Pierwsze akwarium - czy porzebne jest CO2?

Post autor: AriRaph »

Wg. mnie nie należy gwałtownie zmieniać natężenia i czasu świecenia. Rośliny muszą rozpędzić swój metablizm i przyzwyczaić się do większej ilości światła. Ponadto więcej światła i to większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Być może zabraknie CO2 w wodzie, którego przy obecnym ośiwteniu wystarczało. Nie czuję się ekspertem - ale wg. mnie gwałtowne zwiększenie światła bez nawożenia i CO2 - to proszenie się o glony.

Ładny baniaczek i pamiętajmy że lepsze jest czasem wrogiem dobrego.
Pozdrawiam,

Akwarium roślinne, towarzyskie 180l
Akwarium roślinne to nieustanna nauka na własnych błędach
Awatar użytkownika
Sloncewa
Posty: 11
Rejestracja: 06 paź 2020 18:55

Re: Pierwsze akwarium - czy porzebne jest CO2?

Post autor: Sloncewa »

Dziękuję 🙂 Zmieniłam póki co z 7 h na 8. Bardzo dużo czytałam nt. świecenia i praktycznie wszędzie piszą, że 10 godzin to max. I to jeszcze zależy od roślinności. Ja glonów póki co nie widziałam i oby tak zostało. Tak, super słowa: "lepsze jest czasem wrogiem dobrego".
ODPOWIEDZ