Krewetkarium w 25l jest możliwe?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Krewetkarium w 25l jest możliwe?

Post autor: gienq »

Czy mogę uruchomić małe krewetkarium (czyli np. 10 sztuk + jakiś ślimak) w zbiorniku 25 litrów? Ile i jakie krewetki mógłbym trzymać przy założeniu, że mogę zainstalować stosowne dekoracje (korzenie), zadbać o roślinność a jeśli chodzi o sprzęt to w przypadku filtracji zainwestowałbym w kaskadę żeby zaoszczędzić trochę miejsca.

Ewentualnie o jaki zbiornik trzeba się postarać, przyznam że podobają mi się kostki aquaela 49l (shrimp set), choć ja akurat kupiłbym tylko szkło o odpowiednim rozmiarze, a filtr wziął Seachem Tidal.

Adam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Krewetkarium w 25l jest możliwe?

Post autor: BARA »

Takie akwarium nadaje się jak najbardziej na krewetkarium. Proponuję zastosować gąbkowy filtr kominowy bezpieczny dla krewetek. Daj na początek kilka ładnych Red Cherry i zobaczysz co dalej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Krewetkarium w 25l jest możliwe?

Post autor: Neurochirurg »

Możesz
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Re: Krewetkarium w 25l jest możliwe?

Post autor: gienq »

Jestem zachwycony :D! Ale na filtr wewnętrzny (jakikolwiek, komin czy hamburg) nie dam się przekonać. Chcę poważnie zaoszczędzić miejsce, a dla ochrony maleństw krewetkowych kupię prefiltr gąbkowy Fluvala (który podobno pasuje idealnie na zasys Tidala).
ODPOWIEDZ