pytanie psotka

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
psotka280
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2020 12:29

pytanie psotka

Post autor: psotka280 »

Witam serdecznie wszystkich 😁. Jestem tak zwana zielona w temacie akwarystyki.
Dostałam akwarium 40x24x24 z rybkami i jednym zbrojnikiem. Wymiana wody piasku i problem z rybkami
Odeszły dwie po tygodniu. Zbrojnik i jedna Terra bardzo mi przykro. Teraz kupiłam nowy filtr i go obsadzamy bakteriami nie działa jest tylko włożony do akwarium stary działa i pompuje jeszcze. Mam problem z brakiem bakterii nitryfikacyjnych chyba bo możliwe że właśnie moje rybki mają w wodzie za dużo amoniaku. Woda była odstają przez dwa dni i dopiero wpuściłam do niej rybki. Potrzebuje zakupić tę bakterie ale nie wiem jakiej firmy polecacie do tak małego akwarium ono ma około 24L. I czy mogę to podać do wody i w jakiej dawce jak już żyją w nim rybki? Proszę o pomoc jestem nowa 😔. Nie mogę dodać zdjęcia. Temperatura 24-25 stopni.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: pytanie psotka

Post autor: BARA »

Proszę poczytaj podstawowe informacje o zakładaniu zbiornika słodkowodnego. Akwarium musi dojrzewać minimum dwa tygodnie, bakterie nitryfikacyjne muszą mieć czas żeby się namnożyć. Nie przyspieszysz tego procesu. Wpuściłaś za wcześnie ryby, teraz podmieniaj wodę co dwa trzy dni w ilości około 20-25% na odstaną żeby zmniejszyć ilość związków azotowych w wodzie do momentu likwidacji zbiornika.

Filtr musi działać non stop.

Szczerze radzę oddać ryby, poczytać o akwarystyce i zacząć wszystko od nowa. Twoje akwarium jest za małe na trzymanie jakichkolwiek ryb...

Proszę zakładaj własne tematy w odpowiednich działach.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: pytanie psotka

Post autor: MarJan »

no 24l i rybki to troszkę nieporozumienie, według mnie nie powinny powstawać takie akwaria, ale popyt napędza podaż, niewiedza pakuje pieniążki w takie wyroby....tak małe zbiorniki powinny mieć wyraźne oznaczenie typu "przeznaczenie- krewetki, produkt szkodliwy dla ryb!" :D
ODPOWIEDZ