Towarzystwo dla welona

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
scirocco
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2020 8:08

Towarzystwo dla welona

Post autor: scirocco »

Witam.
Uruchamiam zbiornik 112l. Dostępne rybki jakie mam to 2 welonki, 5 glonojadow, 3 kiryski
Mój pomysł który chciałbym z Wami skonsultować to dobranie do tego zestawu 8 szt. brzanek titeya, 8szt. brzanka odeska, 8 szt. Kardynalek chińskich.
Proszę o opinię powiedzcie czy taki zestaw będzie dobry? Jeśli nie to proszę o konstruktywne uwagi oraz propozycję co do tego wyjściowego zestawu można dołożyć żeby miało o ręce i nogi. Nie ukrywam, że ten pierwszy pomysł bardzo mi się wkrecil. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Towarzystwo dla welona

Post autor: owlman »

Czesc. Bardzo zly pomysl .
scirocco
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2020 8:08

Re: Towarzystwo dla welona

Post autor: scirocco »

Ta odpowiedź nie pomogła... może coś więcej
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Towarzystwo dla welona

Post autor: chemik4 »

112l to tak na 2-3 młode karasie ozdobne (zwane welonami). Zalecane jest 30-60 litrów na jedną rybę. One rosną do 25-40cm, czasem i więcej, zależy od warunków i dostępności pokarmu.
Zbrojniki i kiryski nie nadają się dla nich jako towarzystwo, wymagają cieplejszej wody (24-26*C) a karasie to ryby zimnowodne.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Towarzystwo dla welona

Post autor: MarJan »

konstruktywnie: klik w obrazek i wydzielone miejsce
Obrazek
źródło:https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa ... ota-rybka/

Dla jasności: Jeśli wymagany jest dany litraż dla danego zwierzęcia to ten litraż ma być niepodzielny dla innych zwierząt
Kotokotka
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2020 22:42

Re: Towarzystwo dla welona

Post autor: Kotokotka »

Cześć, faktycznie przy welonach kiryski nie za bardzo, kupiłam początkowo po jednym kirysku z każdej odmiany dla welonek, i przeżył tylko kirysek panda, który obecnie z pięcioma welonami ma sie dobrze i ilości 9 sztuk pływa w wodzie o temperature 19 - 20 stopni, ale oczywiście porobiłam im mnóstwo kryjówek i obsadziłam gęściej roślinnością.
Kiryski pandy nie wykazują mniejszej aktywności, chętnie jak podchodze to przepływają do przedniej szyby, jedzą pokarm dla ryb dennych, nawet zdarza im sie pogonić jakiegoś konkretnego welona 😂

Dodatkowo przymierzam się do powiększenia baniaka do 450 litrów (są już pewne poczynienia w tym kierunku), bo 280 litrów rozszczelniło mi się i dopóki nie złożę kompletu planowanego to rybki plywaja w 63 litrach (tylko taki miałam zapasowy), i zastanawiam się czy nie zaryzykować i wpuścić im jedną akare pomarańczopłetwą, tylko boje się o kiryski, czy ktoś może się wypowiedzieć ?
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Towarzystwo dla welona

Post autor: Ginuha »

ale w sensie, że do tych 63 litrów chcesz wpuścić jeszcze akarę?
Kotokotka
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2020 22:42

Re: Towarzystwo dla welona

Post autor: Kotokotka »

Nie no bez przesady, az taką sadystką nie jestem :) oczywiście że do 400 litrow
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Towarzystwo dla welona

Post autor: BARA »

Welony są zimnolubne, akara nie pasuje do nich pod względem wymagań co do parametrów wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ