Gurami w praktyce

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jaruga
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2020 15:42
Lokalizacja: Wrocław

Gurami w praktyce

Post autor: Jaruga »

A więc mam parę gurami w 240l. Niby dużo wody i roślin ale trafił mi się wyjątkowo agresywny samiec który nieustannie gania samicę aż nie mogę na to patrzeć. Musiałem jej specjalnie zrobić gestego krzaka w rogu żeby miała gdzie się schować. Ale nie o to chodzi w akwarystyce ;) Ten wariat dosłownie pływa po akwarium i jej szuka jak tylko z oczu straci.
Nie chcę się ich pozbywać bo niestety przywiązuję się do ryb które mam długo. Pomyślałem że dokupię jeszcze jedną dorosłą samicę (a nawet dwie) żeby pierwsza miała trochę spokoju.
Tylko czy to na pewno pomoże? Praktykował ktoś?
Czy samice są agresywne względem innych samic? Boję się sytuacji że będą ganiać tą biedną samicę we trójkę :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Gurami w praktyce

Post autor: BARA »

Pokaż proszę zdjęcie całego akwarium.

Obniżenie temperatury nieco stonuje zapędy samca. Jakie są parametry wody?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Jaruga
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2020 15:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gurami w praktyce

Post autor: Jaruga »

Obniżyłem temperaturę o 1 stopień. Poobserwuję kilka dni ale wydaje mi się że wyluzował trochę. Ale korci mnie żeby dokupić drugą samicę.
Jaruga
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2020 15:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gurami w praktyce

Post autor: Jaruga »

Po miesiącu obserwacji i odwiedzinach/rozmowach z kilkoma osobami hodującymi/posiadającymi gurami niestety okazuje się że zachowanie samca nie odbiega zbytnio od innych. Wychodzi że to ja jestem nadwrażliwy :D Za jakiś czas dokupię drugą samicę albo oddam parę bo jest jedynym gatunkiem z poza Ameryki w moim akwarium oprócz bojownika którego samiec gurami trzyma również w krzakach ;) Ale w sumie fizycznej krzywdy nie robi nikomu.
ODPOWIEDZ