Włókno kokosowe na podłoże?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sajki
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2017 8:31

Włókno kokosowe na podłoże?

Post autor: sajki »

Cześć

Powoli przymierzam się do założenia akwarium BW. Szukając inspiracji trafiłem na akwarium, w którym na piaszczystym dnie umieszczone zostało włókno kokosowe. Efekt bardzo mi się spodobał, alr zastanawiam się nad paroma rzeczami. Czy takie włókno bez problemu tonie i trzyma się na dnie, czy może lata po całym akwarium w toni? Czy takie włókno trzeba jakoś preparować? Jakiekolwiek rady na ten temat chętnie przyjmę.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Włókno kokosowe na podłoże?

Post autor: grzesi3k »

Musialbys je wygotowac, ale w miare szybko bedzie sie rozkladac. Dobrze namoczone tonie ale I tak sporo bys mial kombinowania, nie wiem czy warte zachodu.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Włókno kokosowe na podłoże?

Post autor: chemik4 »

Cześć,
od siebie polecam torf włóknisty, zalewasz wrzątkiem i szybko tonie, nic więcej nie trzeba z nim robić. W akwariach BW też ładnie się prezentują liście bukowe (teraz jest dobra pora na zbiory). Wieczorem zalewasz wrzątkiem i rano masz tonące liście.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
sajki
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2017 8:31

Re: Włókno kokosowe na podłoże?

Post autor: sajki »

A nie robi ten torf syfu w akwarium? I czy długo się utrzymuje, czy jakoś się potem rozpada, itp?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Włókno kokosowe na podłoże?

Post autor: chemik4 »

Przepraszam, że tak późno odpisuję. Torf powoli się rozkłada, włókno kokosowe tak samo. Nie pamiętam jak długo wytrzymywało w akwarium.
Liście bukowe wytrzymują kilka tygodni - w tym czasie zjadały je zbrojniki i ślimaki.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ