Nowe akwarium 200l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Marek18
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2020 23:08

Nowe akwarium 200l

Post autor: Marek18 »

Witam , na początku chciałbym się przywitać . Naszła mnie ochota posiadania akwarium z racji że jestem zapalonym wędkarzem i miło jest popatrzeć na życie ryb tylko z tym wędkowaniem to niestety brakuje czasu. No więc zaplanowałem zakup akwarium 200l ale jestem totalnie zielony co z reszty akcesorii dobrać . Akwarium chcę optiwhite , pytanie czy z pokrywą czy bez podoba mi się bardzo bez pokrywy z pożądną belką oświetleniową zarówno dla ryb i do rozwoju roślin. Filtr myślę zewnętrzny kubełkowy czy kaskadowy który lepszy,niewiem. Co jeszcze niewiem doradzcie . Cena mało ważna chciałbym kupić raz a porządny sprzęt. Pozdrawiam Marek.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Nowe akwarium 200l

Post autor: MarJan »

Witaj,
app.php/podrecznik-akwarysty
konkretny sprzęt możesz też podejrzeć w dziale "galeria", tam znajdziesz co kto używa na dany litraż, Twój oczywiście też
Marek18
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2020 23:08

Re: Nowe akwarium 200l

Post autor: Marek18 »

Witam . Zrobiłem takie oto zestawienie czy dobry wybór to oceńcie sami ewentualnie doradżcie coś innego .
Akwarium FULL OPTIWHITE 100x40x50 10mm brać ze ścianką 10 mm czy 8 mm wzmacniane trochę tańsze ?
Filtr FLUVAL 307
Oświetlenie Fluval LED Plant
Belka oświetleniowa 91-122 cm 46W
Grzałka HYDOR ETH 200
Napowietranie EHEIM Air Pump 200
Pompa napowietrzająca.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Nowe akwarium 200l

Post autor: owlman »

Czesc . Wszystko ok tylko napowietrzacz niepotrzebny .
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Nowe akwarium 200l

Post autor: MarJan »

Sprawdź, o ile niższe koszta coś dla Ciebie znaczą, czy taniej nie będzie zamówić szkła mieszanego, bo opti jest droższe i według mnie niepotrzebnie jest używać szyby opti na dno i tył akwarium...przecież i tak zawsze będą zasłonięte...
na oświetleniu słabo się znam, ale za takie pieniądze wolałbym jednak- choćby w zapasie- mieć więcej [W], gdybym zamarzył o wymagających roślinach,np.:
https://allegro.pl/oferta/chihiros-led- ... 8816612650
grzałka przepływowa jak najbardziej i j.w. brak napowietrzacza na +
ODPOWIEDZ