Akwarium 54l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kamilekk993
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2020 20:30

Akwarium 54l

Post autor: Kamilekk993 »

Witam serdecznie jestem nowy na forum mam na imię Kamil chciałem wszystkich na wstępie Pozdrowić.Otóż posiadałem akwarium 54l uszkodzony został statecznik w świetlówce po poszukiwaniach udało mi się zamówić odpowiedni i oświetlenie zaczeło dzialać pózniej postanowiłem włożyc grzałke ,która dostałem od kolegi ponieważ likwidował swój zbiornik a moja miała już swoje lata niestety nie wiem jakim cudem po wlączeniu do prądu grzałka prawdopodobnie wybuchła a jej kawałek uderzył w szybę wyłamując ja dalej wiadomo cała woda wylądowała na podłodze była niedziela udało mi się uratować ryby wkladając je do wiadra z dzialącym filtrem. Jak doszedłem do siebie postanowiłem rozglądać się za akwarium o tych samych wymiarach niestety nic nie było więc pojechałem kupiłem zestaw Akwariowy z pokrywą oświetleniową LED z funkcją noc dzień udało mi się dostać trochę wody z dojrzałego akwarium plus Bakterie w płynie. Mam następujące pytanie ponieważ nie chce popełnić jakiegoś błędu jaką obsadę można dać do tego litrażu? Pytam ponieważ poprzedni ryby dalem znajomemu.Rośliny jakie byście polecali? Myślę nad zakupem roślin na allegro. Z góry za błędy.Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Akwarium 54l

Post autor: grzesi3k »

W malym litrazu wg. mnie najlepiej jak jest jeden dominujacy gatunek, do ktorego dobierasz reszte. Potem bedziesz wiedziec jakie rosliny, a to ci powie Ile musisz miec swiatla :)

Witaj na forum!
Kamilekk993
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2020 20:30

Re: Akwarium 54l

Post autor: Kamilekk993 »

Witam rozumiem myślę nad razborami na dno kirysy.Pytanie jakie rośliny mogę dać? Jak już wspomniałem na chwilę obecną posiadam oświetlenie LED chyba 10w pózniej zamierzam dokupić jeszcze jedną swietlówkę LED.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Akwarium 54l

Post autor: grzesi3k »

Jakie razbory? Jakie kiryski? ;)

Rosliny to pikus, najpierw obsada ;)
ODPOWIEDZ