Jakie podłoże polecacie?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Jakie podłoże polecacie?

Post autor: Konwera999 »

Hej. W chwili obecnej moje podłoże w akwarium składa się z ziemi ogrodowej, siatka, kulki gliniane i na to czarny kamyczek 1-3 jbl manado dark. Ogólnie jest ok. Ale czeka mnie przeprowadzka do większego akwarium i myślałem nad zmianą. Ogólnie podoba mi się czarne podłoże. Myślałem nad tym aby dać tylko kulki gliniane i na to najdrobniejszy piasek kwarcowy. Może macie jakieś inne fajne pomysły bądź polecacie jakiś gotowy substrad? Czasami mam tak że pomimo grubej warstwy kamyczka przy czyszczeniu gdzieś te kulki mi dają o sobie znać.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: MarJan »

Piasek gradacji nie przekraczającej 1,2mm, może być barwiony na czarno, a jak jednak "zwykły-żółty" to z marketu budowlanego taki z przeznaczeniem do piaskownic dla dzieci
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: korczus »

MarJan pisze: 05 sty 2021 23:30 Piasek gradacji nie przekraczającej 1,2mm, może być barwiony na czarno, a jak jednak "zwykły-żółty" to z marketu budowlanego taki z przeznaczeniem do piaskownic dla dzieci
Piasek kwarcowy z Obi też się nada?
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: Peter007 »

Nada się. Ja takiego używam. Tylko trzeba go najpierw przepłukać.
***** ***
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: korczus »

Peter007 pisze: 24 sty 2021 20:22 Nada się. Ja takiego używam. Tylko trzeba go najpierw przepłukać.
Z płukaniem wiadomo, kiedyś kupowałem piasek w akwarystycznych no ale po co przepłacać :)
Kurpś
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2020 23:00

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: Kurpś »

Podepnę się z pytankiem.
Uczciwy sprzedawca odwiódł mnie od zakupu podłoża aktywnego bo jak usłyszał że mam lać kranówkę nawet o niskim GH to powiedział że nie ma sensu i stracę pieniądze.

Wobec tego piasek, ale jak w takim razie ustrzec się przed warunkami beztlenowymi, gniciem korzeni, itp ?
Wolałbym posadzić rośliny i nie grzebać , nie pukać rurką w dno aby nie znisczczyć roślin trawnikowych.
Jest na to rada aby zapewnić dobre warunki rybom kopiącym w dnie i nie robić melioracji, czyszczenia podłoża ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: wojtass9 »

Strefy beztlenowe zagrażające życiu w akwarium nie występują, więc nic nie musisz grzebać .
Kurpś
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2020 23:00

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: Kurpś »

A rośliny ?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: wojtass9 »

Ja miałem tylko różne gatunki kryptokoryn i nigdy nie widziałem aby korzenie gniły .
Rafał ~
Posty: 7
Rejestracja: 09 cze 2021 16:12

Re: Jakie podłoże polecacie?

Post autor: Rafał ~ »

Witam...ja tak jak ty mam podłoże : Ziemia ,siatka oraz czarny żwirek i raczej długo będę się tego trzymal,roślinki się świetnie ukorzeniają i wg ma to wiele plusów
ODPOWIEDZ