Zaniedbane akwarium - jak odratować?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mikor
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2021 19:27

Zaniedbane akwarium - jak odratować?

Post autor: Mikor »

Witam

Na początku chcę wspomnieć, że z akwarystyką nigdy nie miałem nic wspólnego, ani nie myślałem że będę miał.

W wyniku serii zdarzeń moja żona przywiozła z pracy (szkoły) akwarium:

- pojemność około 50l
- filtr sprawny z lekko pękniętym wylotem, ale chyba bez wpływu na działanie
- grzałką
- 4 roślinki (wyglądają na zdrowe)
- 7 rybek (z tego co się dowiedziałem to 3 molinezje, 3 mieczyki i 1 samica bojownika)
- woda żółta
- mnóstwo syfu na podłożu
- 2 martwe rybki (jedna molinezja z duzym czarnym okiem)

To co zrobilem to usunalem martwe ryby i troche odmulilem podloze.
Ryby w akwarium trzymają się blisko lub chowają się w rogu pod filtrem.

I teraz pytanie - jak ogarnac to akwarium dla ryb? Oczywiscie w taki sposob zeby nie pozabijac obecnych mieszkancow.

Z gory dzieki za pomoc!
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Zaniedbane akwarium - jak odratować?

Post autor: MarJan »

50l akwarium jest za małe dla ryb, które tam są, po za bojownikiem, ale jak na złość bojownik ma odmienne wymagania co do parametrów wody niż pozostałe ryby bytujące w tym szkle-krótko- nie wróżę długiego życia rybkom;
co można zrobić- podmianki wody, na zwykłą kranówkę, ale należy odstawić pojemnik z wodą, aby nabrała temperatury pokojowej, bo ciepłej lepiej nie lać, a zimna jest za zimna- nie wymieniaj całej wody na raz, dajmy na to, że przez pierwszy tydzień 10l codziennie, potem rzadziej, aż woda będzie "normalna" wtedy raz w tygodniu;
jeśli ryby przeżyją to najlepiej chyba je oddać czy sprzedać, a zamiast nich dać drobniejsze, np. gupiki, ale to raczej po ogarnięciu się troszkę z akwarystyką- jej podstawami
http://akwaforum.pl/app.php/podrecznik-akwarysty
ODPOWIEDZ