Pytanie odnośnie Welonów

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
GRW05
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2021 20:34

Pytanie odnośnie Welonów

Post autor: GRW05 »

Witam serdecznie. Jestem nowym posiadaczem akwarium i chciałem spytać czy możliwe że dwa większe welony zaatakowały mniejszego ? Sytuacja wyglądała tak ze miałem w 35 L akwarium dwa welony dosyć pokaźne i wpuściłem po kilku dniach jeszcze jednego dużo mniejszego, od dwóch dni dziwnie się zachowuje ten mniejszy a dzis to przy dnie większość dnia spędził. Nie za bardzo się orientuję co mogło się stać z góry będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Pytanie odnośnie Welonów

Post autor: Peter007 »

Przeszukaj sobie internet i zobacz do jakich rozmiarów mogą urosnąć te ryby. W tej szklance co masz to możesz co najwyżej bojownika hodować a nie welony
***** ***
GRW05
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2021 20:34

Re: Pytanie odnośnie Welonów

Post autor: GRW05 »

A więc tak akwarium juz mam zamówione oczywiście będą trzymane w większym póki co nie mają nawet 5 cm, chodzi mi o to czy mogła taka sytuacja wystąpić w ogóle. I pytanie nr 2 gdyż musiałem odizolować do kuli szklanej bo na dziś nie jestem w stanie nic zorganizować, przetrwa bez filtra do jutra ? Przeniosłem z wodą z akwarium w której żyła
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Pytanie odnośnie Welonów

Post autor: BARA »

Minimum na jednego welona to 80l od samego początku. W tej chwili po prostu męczysz ryby. Oddaj je dopóki nie postawisz prawidłowego akwarium z zaczekaniem, aż dojrzeje.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ