240l po starcie kilka pytań.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

240l po starcie kilka pytań.

Post autor: korczus »

Wczoraj wystartowałem ze swoim akwarium, póki co wszystko wygląda ok woda cały czas filtrowana. Pod korzenie roślin wrzuciłem kilka tabletek nawozu. Jak często robić na początku podmiany i ile %? Z oświetleniem jak przypuszczam na razie lepiej nie przesadzać więc ustawiłem na 1/2 mocy ledów ale nie wiem jak długo świecić 8-10 na razie starczy? Temperaturę jaką trzymać, mam 25'? Na co jeszcze uważać i czego ewentualnie unikać nim pojawią się problemy? Może jeszcze coś pozmieniać w aranżacji. Rośliny jeszcze może dokupię najpierw chce zobaczyć jak te się przyjmą.

Obrazek
Awatar użytkownika
piotr_1980
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2021 12:06

Re: 240l po starcie kilka pytań.

Post autor: piotr_1980 »

20% co tydzień podmiana. Sprawdź parametry wody z kranu i przed dolaniem skoryguj.

Wrzuciłeś tam bakterie na start, czy przez cykl azotanowy będziesz jechał na pałkę 2/3/10 tygodni?

A tak ogólnie to możesz się wyposażyć w butle CO2 i coś przeciw glonom (jakiś specyfik) i wsadź coś z lewej.

Zrób testy wody i wstaw jakie są wyniki.

PS. Modetaotzy forum podpowiedzą Ci na pewno jaką wytrzymałą rybkę można zapodać, żeby sprawdzić czy cykl azotanowy się skończył :mrgreen:
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 240l po starcie kilka pytań.

Post autor: wojtass9 »

Po co ma wrzucać bakterie na start?
Awatar użytkownika
piotr_1980
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2021 12:06

Re: 240l po starcie kilka pytań.

Post autor: piotr_1980 »

Wiesz coc ja nie wrzucałem, ale teraz czytałem, że niektórzy tak robią i podobno skraca to czas cyklu azotanowego.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 240l po starcie kilka pytań.

Post autor: wojtass9 »

Lepiej aby wszystko płynęło swoim rytmem .
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: 240l po starcie kilka pytań.

Post autor: korczus »

Nic nie wrzucałem, mam bakterie ale podpowiedziano mi na forum, żeby sobie to darować ;)
Rośliny mam mało wymagające więc liczę, ze bez CO2 się obejdzie, ewentualnie jakiś nawóz w płynie.
Po lewej celowo zostawiłem trochę przestrzeni bo to miejsce gdzie akwarium jest najbardziej widoczne i ryby jak tam wypłyną będą się lepiej eksponować, z tyłu jest posadzona żabienica hot pepper tylko dosyć małą sadzonkę dostałem.
Z rybami się nie spieszę a jako pierwsze pewnie zawitają kiryski.

Ciekawi mnie jeszcze jaka jest różnica w stratach ciepła odkryte akwa vs pokrywa lub szyby. Mam grzałkę ustawioną na 26' temperatura tak się utrzymuje w granicach 25.5 ale grzałka słyszę, że co chwilę się załącza, zastanawiam się czy górą zbyt szybko ciepło mi nie ucieka.
ODPOWIEDZ