Poczatek

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Grzybu93
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2021 21:08

Poczatek

Post autor: Grzybu93 »

Cześć wszystkim
A wiec tak jestem posiadaczem akwarium aquael shrimp duo 49l i chce je zacząć gospodarować. Pierwsze moje pytanie odnośnie podłoża, posiadam żwirek czarny taki jak na zdjeciu czy nada się on pod takie stworki jak krewetki,kirysy,głupiki czy molinezje? Na tych rybkach chciałem się skupić najbardziej chyba ze polecacie jakies inne rybki fajne dla oka na początek. Od razu moze zapytam jakie roślinki czy ozdoby polecacie na początek?
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Poczatek

Post autor: korczus »

Nie widać zdjęcia coś źle dodałeś. Zależy jak gruby masz ten żwirek, Kiryski potrzebują drobnego piasku. Dla molinezji będzie na pewno za mało miejsca w takim akwarium. Rośliny szukaj jak najmniej wymagające jeśli nie masz doświadczenia. A ozdoby zależy co masz na myśli? Najlepsze ozdoby akwarium to korzenie, kamienie, łupiny kokosów czy liście. Wszystko co sztuczne będzie tylko szpecić.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Poczatek

Post autor: korczus »

Nie wiem czy warto było wydać ponad 100zł na to jeśli nie planujesz akwa typowo roślinnego, kiryski przy takim podłożu też przypuszczam nie będą się czuły zbyt dobrze. Najlepszy byłby drobny piasek, jeśli zależy Ci na czarnym podłożu to są też do kupienia czarne barwione, na PW wysłałem Ci link. Jeżeli jednak chcesz pozostać przy tym co masz, to obsadź zbiornik ładnie roślinami, do tego może jakieś krewetki i małe stadko małych rybek i powinno być ok ;) Ale może jeszcze ktoś inny Ci podpowie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Poczatek

Post autor: BARA »

Akwarium 49l jest za małe dla większości ryb akwariowych.
Molinezje wymagają litrażu od 112l.
Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb, jakie chcesz trzymać!

Kiryski potrzebują piasku jako podłoża.
Nie ma takich ryb jak "głupiki". Są gupiki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ