Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BojownikInternetowy »

MarJan pisze: 12 mar 2021 10:11 Heh przekomarzanie...zapewne równowaga biologiczna to stan, kiedy mimo upływu długiego czasu zwierzęta nie zdychają, nie chorują, mają prawidłowy rozwój, zachowanie i piekny wygląd....kiedy zobaczymy piękne akwarium i dowiemy się, że ma np. już 3lata to można powiedzieć, że jest w nim równowaga zachowana zależnie od wkładanej pracy w zbiornik, aby utrzymać taki stan....teraz odpowiedź: ze względu na fakt, że świeżo zakładane akwarium nie stoi długiego czasu nie możemy stwierdzić kiedy osiągany jest stan równowagi biologicznej, dlatego akwaryści posiłkują się testami- na podstawie wyglądu wody, roślin, podłoża czy fazy księżyca nie dowiemy się jaki skład chemiczny ma woda w akwarium i czy jest bezpieczna dla trzymania ryb- albo testy, albo rosyjska ruletka- przeżyją lub nie, ale to już nie akwarystyka- nie powinno narażać się zwierząt, nie o to w tym hobby chodzi...
Przynajmniej twoja odpowiedź była już bliżej tego co chciałem się dowiedzieć. Niektórzy ludzie na tej platformie po prostu nie wiedzą co to znaczy pytanie i odpowiedź. Pozdrawiam

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Wysłałam Ci informację na pw, proszę odczytaj ją. MOD BARA
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: korczus »

Wydaje mi się, że w dobrze założonym zbiorniku, obsadzonym roślinami, przy odpowiedniej filtracji i napowietrzaniu po ok 1,5-2msc już wszystko pracuje jak powinno tj nie dzieją się cuda z wodą, nie ma problemów z glonami, są warunki do życia.
Kurpś
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2020 23:00

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: Kurpś »

Facet wyzywa was od debilów, ma nick bojownik internetowy.......
Radzę zamknąć wątek a gościa odłączyć od forum zanim będzie za późno......
Zablokowany