Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BojownikInternetowy »

Chodzi o takie wizualne efekty
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: Neurochirurg »

Odpowiednie kolory wykonanych testów.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BojownikInternetowy »

Neurochirurg pisze: 10 mar 2021 15:18 Odpowiednie kolory wykonanych testów.
No to najpierw trzeba takie testy kupić a mi chodzi o takie wizualne zmiany w akwarium bez jakichkolwiek testów
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: grzesi3k »

Nie ma takiego sposobu.
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BojownikInternetowy »

grzesi3k pisze: 10 mar 2021 19:36 Nie ma takiego sposobu.
Napewno są. A ja się pytam i liczę na poprawną odpowiedź a ty swoimi nie imponujesz
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: Neurochirurg »

Co masz na myśli pisząc o równowadze biologicznej?
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BARA »

Potwierdzam to co napisali przedmówcy, że nie ma możliwości sprawdzenia wizualnie, bez testów wody, czy w nowo założonym akwarium jest wszystko w porządku.

I też jestem ciekawa co masz na myśli pisząc o "równowadze biologicznej"?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: grzesi3k »

BojownikInternetowy pisze: 10 mar 2021 23:22
grzesi3k pisze: 10 mar 2021 19:36 Nie ma takiego sposobu.
Napewno są. A ja się pytam i liczę na poprawną odpowiedź a ty swoimi nie imponujesz
Jak ja lubię takich gości jak ty, kopalnia beki xD Zadajesz pytania, na które odpowiedź znajdziesz w 10 sek szukania w google, a jak nie podoba się odpowiedź (trzy odpowiedzi), to szukasz kogoś kto potwierdzi twoje błędne przemyślenia.

Kolego, myślę że akwarystyka cię na chwilę obecną mocno przerasta.

Jak znajdziesz taki sposób to podziel się na forum. Stawiam flaszke xD

I też dorzucam się do pytania, co ty rozumiesz przez "równowagę biologiczną" xD Domyślam się, że pomieszało ci się z cyklem azotowym, bo o to jeśli mnie pamięć nie myli pytałeś wcześniej. Kolego cykl azotowy to nie jest to samo co równowaga biologiczna, a dojrzałe akwarium z zamkniętym cyklem azotowym wcale nie musi mieć zachowanej równowagi... Wiedziałbyś to, gdybyś przeczytał pierwsze trzy strony jakiejkowiek ksiązki o akwarystyce, albo ze dwa akapity jakiegokowiek artykułu z neta dla totalnych nowicjuszy.
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BojownikInternetowy »

grzesi3k pisze: 11 mar 2021 21:09
BojownikInternetowy pisze: 10 mar 2021 23:22
grzesi3k pisze: 10 mar 2021 19:36 Nie ma takiego sposobu.
Napewno są. A ja się pytam i liczę na poprawną odpowiedź a ty swoimi nie imponujesz
Jak ja lubię takich gości jak ty, kopalnia beki xD Zadajesz pytania, na które odpowiedź znajdziesz w 10 sek szukania w google, a jak nie podoba się odpowiedź (trzy odpowiedzi), to szukasz kogoś kto potwierdzi twoje błędne przemyślenia.

Kolego, myślę że akwarystyka cię na chwilę obecną mocno przerasta.

Jak znajdziesz taki sposób to podziel się na forum. Stawiam flaszke xD

I też dorzucam się do pytania, co ty rozumiesz przez "równowagę biologiczną" xD Domyślam się, że pomieszało ci się z cyklem azotowym, bo o to jeśli mnie pamięć nie myli pytałeś wcześniej. Kolego cykl azotowy to nie jest to samo co równowaga biologiczna, a dojrzałe akwarium z zamkniętym cyklem azotowym wcale nie musi mieć zachowanej równowagi... Wiedziałbyś to, gdybyś przeczytał pierwsze trzy strony jakiejkowiek ksiązki o akwarystyce, albo ze dwa akapity jakiegokowiek artykułu z neta dla totalnych nowicjuszy.

Takie efekty na pewno są tylko na tej stronie znajduje się za peztoroszrbien same debile którzy uważają się za wielkich znawców (mówię głównie o tobie). Wcale nie pomyliło mi się cyklem azotowym. Oczekuje odpowiedzi na pytanie a nie jakieś bełkoty na inny temat. Po sposobie twojego pisania i wyrazach jakie używasz wnioskuję że masz nie więcej niż 18-20 lat więc może to ci się coś miesza i nie do końca rozumiesz pytania
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BojownikInternetowy »

Neurochirurg pisze: 11 mar 2021 0:22 Co masz na myśli pisząc o równowadze biologicznej?
Mam na myśli równowagę biologiczną
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: Neurochirurg »

Zanim zaczniesz obrażać innych, doucz się, bo na razie pokazałeś tylko, że jesteś ignorantem z brakiem umiejętności wyszukiwania prostych informacji w Internecie. Na domiar złego penie masz prawa wyborcze.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BojownikInternetowy »

Neurochirurg pisze: 12 mar 2021 8:57 Zanim zaczniesz obrażać innych, doucz się, bo na razie pokazałeś tylko, że jesteś ignorantem z brakiem umiejętności wyszukiwania prostych informacji w Internecie. Na domiar złego penie masz prawa wyborcze.
Tak więc. Napisałem "za przeproszeniem" więc nie chciałem nikogo obrazić ale uswiadomoc ich jaka jest prawda. A informacje znalazłem w internecie bo na tym forum z takimi ludźmi to bym się nie dowiedział choć bym bardzo chciał więc twoje argumenty nie mają najmniejszego sensu
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BARA »

Zacznij się douczać na temat akwarystyki korzystając z doświadczeń akwarystów z wieloletnim stażem - a takich właśnie masz obecnie jako rozmówców lub poczytaj dobry poradnik akwarystyczny.
Nie obrażaj nas - dostałeś od nas konkretne odpowiedzi i konkretne pytania. Jeżeli wiesz coś więcej niż my o sposobach wizualnego stwierdzenia czegoś, co nazywasz równowagą biologiczną w akwarium, to się z nami tym podziel.

Zgodnie z moją wiedzą i doświadczeniem akwarystycznym, jakie mam od ponad 30 lat, nie ma możliwości podania diagnozy równowagi bez robienia testów parametrów wody.
Masz inne zdanie? To je napisz. Ale obrażania nas i wyzywania od debili tolerować nie zamierzam. Otrzymujesz ostrzeżenie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: MarJan »

Heh przekomarzanie...zapewne równowaga biologiczna to stan, kiedy mimo upływu długiego czasu zwierzęta nie zdychają, nie chorują, mają prawidłowy rozwój, zachowanie i piekny wygląd....kiedy zobaczymy piękne akwarium i dowiemy się, że ma np. już 3lata to można powiedzieć, że jest w nim równowaga zachowana zależnie od wkładanej pracy w zbiornik, aby utrzymać taki stan....teraz odpowiedź: ze względu na fakt, że świeżo zakładane akwarium nie stoi długiego czasu nie możemy stwierdzić kiedy osiągany jest stan równowagi biologicznej, dlatego akwaryści posiłkują się testami- na podstawie wyglądu wody, roślin, podłoża czy fazy księżyca nie dowiemy się jaki skład chemiczny ma woda w akwarium i czy jest bezpieczna dla trzymania ryb- albo testy, albo rosyjska ruletka- przeżyją lub nie, ale to już nie akwarystyka- nie powinno narażać się zwierząt, nie o to w tym hobby chodzi...
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Jakie są oznaki zapoczątkowania równowagi biologicznej w akwarium?

Post autor: BojownikInternetowy »

BARA pisze: 12 mar 2021 10:01 Zacznij się douczać na temat akwarystyki korzystając z doświadczeń akwarystów z wieloletnim stażem - a takich właśnie masz obecnie jako rozmówców lub poczytaj dobry poradnik akwarystyczny.
Nie obrażaj nas - dostałeś od nas konkretne odpowiedzi i konkretne pytania. Jeżeli wiesz coś więcej niż my o sposobach wizualnego stwierdzenia czegoś, co nazywasz równowagą biologiczną w akwarium, to się z nami tym podziel.

Zgodnie z moją wiedzą i doświadczeniem akwarystycznym, jakie mam od ponad 30 lat, nie ma możliwości podania diagnozy równowagi bez robienia testów parametrów wody.
Masz inne zdanie? To je napisz. Ale obrażania nas i wyzywania od debili tolerować nie zamierzam. Otrzymujesz ostrzeżenie.
Nie obrażam jak napisałem więc nie wiem o co ci chodzi. Uczę się od doświadczonych akwarystów więc też nie wiem o co ci chodzi. A skoro taka jesteś mądra to nie wiem po co miałbym dzielić się z to a wiedzą i niby z jakiego powodu
Zablokowany