240l , bocje , ślimaki, krewetki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kurpś
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2020 23:00

240l , bocje , ślimaki, krewetki

Post autor: Kurpś »

Cześć

Zakładam 240l akwarium i chcąc się zabezpieczyć przed ślimakami rozważam jednak wpuszczenie bocji

Wiem, że wspaniałe na pewno jedzą ślimaki, ale podobno mój litraŻ 240 będzie dla nich zbyt mały.
Są też inni mniejsi kuzyni, ale czy jedzą także ślimaki no i czy można trzymać z nimi krewetki typu red cherry.
Czy ktoś miał do czynienia z innymi bocjami niż wspaniałe i podzieliby się obserwacją na temat ich stosunku do ślimaków i krewetek ?

Jaki stosunek bocje mają do kirysów/kirysków ? Obydwa gatunki preferują przydenny tryb życia i się zastanawiam czy się pobiją się o przysłowiową miedzę ?

Wesołych Świąt Zmartwychwstania Chrystusa.
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 240l , bocje , ślimaki, krewetki

Post autor: Ginuha »

Szczerze mówiąc trochę dziwi mnie koncepcja wpuszczania bocji profilaktycznie. Nie będziesz mieć plagi ślimaków jeżeli nie będziesz przekarmiać ryb i utrzymywać porządek w akwarium. Aczkolwiek ja karmię dosyć sporo, nie sprzątam w ogóle i jedna helenka utrzymuje w ryzach moją populację ślimaków.
Wracając do bocji, to musisz też pamiętać, że to ryby stadne i utrzymujące bardzo rozwinięte relacje społeczne, więc fajnie by było jakbyś ich miał np 10. 120 cm powinno Ci wystarczyć dla grupy bocji np pręgowanej
Kurpś
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2020 23:00

Re: 240l , bocje , ślimaki, krewetki

Post autor: Kurpś »

A wiesz bo wpuściłem do mojego starego 70l ryby z wodą z akwarium ze sklepu i się zaczęło.
Masa (wyglądem chyba świderki) helenki sztuk 5 i nie ogarniają.
Ograniczyłem karmienie, chemii jeszcze nie leję , na razie nie pomaga. Paskudnie to wygląda i stąd moja reakcja alergiczna :)

Kupiłem nowe węże do tetry 700, i wkłady. Zawory i rurki plastikowe poleżą sobie w wybielaczu, a potem zwykła kąpiel. To powinno wytępić jaja.

Zastanawiam się jak przenieść obsadę rybią tego 70 akwa, no ale mam jeszcze ze dwa tyg na rozmyślania, duże akwa zalewam w poniedziałek.
ODPOWIEDZ