Piasek z Obi sobex , niska granulacja, czy się nadaje ?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kurpś
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2020 23:00

Piasek z Obi sobex , niska granulacja, czy się nadaje ?

Post autor: Kurpś »

Witam.

Zarezerwowałem wstępnie polecany w Internecie dla akwariów piasek z OBI firmy Sobex.
Nie mogłem się doczytać o granulacji , tylko na jednej z archiwalnych stron alle podane było że granulację ma: 0,05mm-0,040mm.

Ogólnie polecana granulacja jest między 0,5 mm do 1 mm, a tu o rząd wielkości mniejsza.
Na tej aukcji jest informacja, że piasek ma konsystencję mąki i jest delikatny dla dzieci, czyli raczej to nie pomyłka w zapisie wielkości.

Jeśli to prawda czy warstwa takiego piasku około 4-5 cm ma sens dla roślin , czy to nie przegięcie w drugą stronę, dodatkowo pytanie czy taki piasek nie będzie latał po akwarium ?
macie taki piasek u siebie ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Piasek z Obi sobex , niska granulacja, czy się nadaje ?

Post autor: chemik4 »

Cześć,
tak drobnego nie bierz. Nie wiem czy będą w nim rośliny rosły, mogą też tworzyć się strefy beztlenowe.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Piasek z Obi sobex , niska granulacja, czy się nadaje ?

Post autor: korczus »

Mam ten sobex do piaskownic z Obi u siebie w akwa, nie jest aż tak drobny na pewno nie jak mąka, widać drobne kamyczki, dobrze wypłucz i będzie ok moje kiryski zadowolone, rośliny też sobie radzą ;)
Kurpś
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2020 23:00

Re: Piasek z Obi sobex , niska granulacja, czy się nadaje ?

Post autor: Kurpś »

Dzięki .
Stanęło na piasku z akwarystycznego. kupiłem o granulacji 1mm. Akwarium zalane, teraz muszę jakoś wyczyścić Tetratec 700 ze świderków. Nie wiem czy mi się to uda. W 70 tych ślimaków jest plaga.

Zdrówko :)
ODPOWIEDZ