Restart i parę pytań

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malcanor
Posty: 55
Rejestracja: 03 lut 2021 0:09

Restart i parę pytań

Post autor: Malcanor »

Hello
Proszę o jakieś tipy bo chcę tym razem wszystko dobrze zrobić.

1. Korzeń red moor do wyparzenia z solą na tydzień w wodzie wystarczy? + skałki tak samo ale krócej.

2.Dodatkowo mam podłoże aktywne (tropica aquarium soil 9 l) i chce je połączyć z jakąś plażą dla kirysów (czy same te skały jakoś wystarczą na oddzielenie od piasku?).

3. Czy trzeba coś sypać pod podłoże ? (ono jest od razu niby z substratem).

4. Jak dokładnie "odkazić" akwarium? W rogach przy silikonie są te czarne glony, które ciężko schodzą.

5. Jak dokładnie świecić? Mam belkę Chihiros A501. Od zalania od najmniejszej mocy po 8h do maxa ?

6. Czy zamówione rośliny w koszyczkach mogę trzymać w wodzie ? Albo np. w kostce którą mam na czas restartu nawet parę dni ?

7. Do tego zamawiam Filtr RO, pod kran (bo inaczej nie mogę) i czy full akwarium trzeba zalewać wodą RO czy jakoś proporcją pół na pół ? + czy taka woda może stać parę dni np w jakieś wielkiej misce, bo z tego co widzę wyprodukowanie takiej wody troszkę trwa.

Proszę o pomoc bo nie chce nic tym razem zepsuć 🙂
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Restart i parę pytań

Post autor: owlman »

Czesc.
1- w jakim celu to wyparzanie ? wystarczy przemyc, wyszczotkowac
2-nie wiemy o jakie skaly chodzi , jezeli uzyjesz ich jako rodzaju muru miedzy podlozem aktywnym a piachem mozesz przestwory miedzy kamieniami wypelnic wata lub wloknina
3- nie
4- mozna uzyc plynu zwanego pH minus , potem wyplukac
5- zaczac od 6h/dzien wydluzajac o 1h/ tydzien
6- rosliny nalezy trzymac w wodzie a najlepiej natychmiast obsadzic nimi akwarium
7- wszystko zalezy od parametrow wody w kranie ,…nie nalezy wody przetrzymywac przed zalaniem akwarium (gora 12h)
Awatar użytkownika
Malcanor
Posty: 55
Rejestracja: 03 lut 2021 0:09

Re: Restart i parę pytań

Post autor: Malcanor »

5. świecić maksymalnym światłem czy też zwiększając ?
ODPOWIEDZ