czy wszystko ok?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

A membranę i wkłady do filtra RO to może za darmo dostaniesz :?: :roll:
Wkońcu one też się zużywają.
Krzysiek
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

są różne gatunki bocji i chyba nie na każdą musi przypadać 100l np bocja kubotai dorasta do 8 cm :lol:
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

PABLO11 pisze:wode mozemy sobie zrobic taka jaka chcemu. TO nie jest tak, ze z kranu leci taka to kupujemy teryby. Mozemy dokupic np korzen czy filtr biologiczny ktory obnizy nam twardosc wody. Jak by tak ludzie patrzyli to by mieli tylko gupiki :) Np u mnie ja mam krewetki i co ? zyja :) a mam twarda wode jak kamiec.
Masz rację. Oczywiście, że można. Pytanie tylko, czy Asi to potrzebne. Skoro pisze, że nie zna wszystkich swoich rybek i zaczyna dopiero przygodę z akwarystyką. Zastosowanie wody RO pociągnęłoby za sobą uzupełnianie minerałów, stosowanie takich a nie innych wkładów w filtrze, duuuużo czytania o wodzie i opieka nad akwarium stałaby się przykrym obowiązkiem a przecież nie o to chodzi, by dziewczyna się zniechęciła. Lepiej niech zacznie od rzeczy łatwiejszych.

I pytanie do Asi : jaki masz filtr? Masz dużo żyworódek i zbrojniki, więc potrzebujesz mocnego, wydajnego filtra, najlepiej zewnętrznego.
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

Garbus pisze:A membranę i wkłady do filtra RO to może za darmo dostaniesz :?: :roll:
Wkońcu one też się zużywają.
membrana kosztuje 80zl - 140:) a wymienia sie ja po srednio 4 latach :D:)
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

A więc membrana na 4 lata, ale wkłady :wink: Te raczej nie wymienia się co 4 lata :wink: , a więc tak czy siak ponosisz jakieś koszty w związku z eksploatacją urządzenia :wink:
Krzysiek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Może poczekamy aż Asia nam poda jakie ma parametry wody?

KONIEC OT!
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
asia1166
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2007 13:54

Post autor: asia1166 »

a wiec tak filtr mam wewnetrzny, 10W, 220-240V z deszczownica. parametrow szczerze mowiac nie mierzylam... powiedzcie mi co mam kupic w zoologicznym a zmierze i napisze.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Podstawowe to pH, twardość (TwW i TwO), NO3, NO2
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

hahahahah...dobrze chemik piszę :D I na pewno te parametry bardziej sie przydadzą niż napięcie zasilające filtra :D
A wracając do samego akwarium .....no cóż ? Jest to typowy "pierwszy baniak" młodego akwarysty :D Wszystko w nim jest źle począwszy od tapety na żwirku kończąc . Moje pierwsze akwarium wyglądało podobnie więc wiem o czym piszę :D
Moim zdaniem nie ma co dziewczynie mącić w głowie jakimiś testami . Nic jej to nie da . Proponuję tak : drobny żwir bez tych kamieni . Wywal to coś z dziurkami :D Zmień tapetę na jednolitą . Może być zwykły kawałek dykty pomalowany na czarno, niebiesko lub jak wolisz . Posadź jakieś bardzo łatwo rosnące roślinki i......obserwuj co sie dzieje w Twoim akwarium .
Będziesz miała konkretne problemy to pisz . Postaramy sie pomóc . Czytaj duzo na forum .Wiele rzeczy sie powtarza i jest wałkowane na okrągło .Zawsze wyciągniesz coś dla siebie . Daruj sobie filtr RO , testy bo to nic nie pomoże bez podstawowej wiedzy . Jak już będziesz zorientowana jako tako to sama dojrzejesz do pewnych rzeczy . I najważniejsze : nie zniechęcaj się ! Każdy zaczynał tak samo .
Ostatnio zmieniony 08 sty 2008 15:55 przez rohan, łącznie zmieniany 1 raz.
asia1166
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2007 13:54

Post autor: asia1166 »

a dlaczego tapeta w jednym kolorze?? mialam zrobc to tlo strukturalne ze steropianu, ale glupio przyznac bo nie mam teraz czasu... niedlugo egzaminy... a wezme sie za to tak dokladnie jak juz skoncze sie uczyc...
drugie pytanie dlaczego nie moga byc takie duze kamienie??
i co sadzicie o np. statkach czy takich innych dekoracjach ceramicznych??

widzialam Twoje fotki Rohan... bardzo ladnie... ciekawe kiedy moje bedzie tak wygladalo powiedzcie mi jeszcze slyszalam ze zwirek jest lepszy bo nie widac resztek pozostawianych przez ryby, ale np. ta Amazonia wyglada jak piasek? wiec co jest lepsze??

i jeszcze jedno... korzenie czy galezie do akwa to moga byc z takich "przydomowych" drzew\; typu jablon, orzech, grusza, wisnia itp?? oczywiscie po wyparzeniu...

proszę nie pisz posta pod postem, zapoznaj się z Regulaminem Forum!!! MOD
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Zamkom i statkom mówimy głośno NIE!!!
żwirek jest o wiele lepszy niż kamienie.
Rośliny w nim lepiej rosną. Wygląda ładniej. Podłoże Rohana jest do akwariów typowo holenderskich. Po za tym jest bardzo drogie.
Tapeta w jednym kolorze najlepiej ciemnym ponieważ rybi i rośliny lepiej wyglądają.

co do korzeni to najlepiej kupić ze sklepu.


A! Nie pisz posta pod postem. używaj opcji zmień.

Pozdrawiam!!!
Kuba.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Tapeta w jednym kolorze ładniej sie prezentuje . Ale jak chcesz tło strukturalne tez bedzie OK . Byle nie ta tandetna tapeta w której tworzą sie bąble powietrza i wygląda tragicznie :D
Duże kamienie są złym podłożem dla roślin . Zbiera sie w nich mnóstwo brudu , rośliny się słabo ukorzeniają i ciężko w nich wogólę coś posadzić .
Amazonie możesz sobie darować bo to droga impreza i raczej dla ludzi , którzy trochę sie już znają . Bez obrazy :D W Twoim wypadku wystarczy zwykły żwir akwarystyczny o średnicy 2-4 mm.
Moim zdaniem gałęzie i korzenie z okolicznych drzewek całkowicie się nie nadają do akwarium :D
podobnie jak wszelkiego rodzaju nurkowie, łodzie podwodne , chatki i inne badziewia :D
asia1166
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2007 13:54

Post autor: asia1166 »

tzn ja mam mały zwirek w akwarium... tych duzych kamieni to ja kupialam tylko jeden woreczek zeby polozyc je na wierzch... pod spodem mam male kamyczki
Awatar użytkownika
pinx
Akwarysta
Posty: 803
Rejestracja: 14 wrz 2007 17:14
Lokalizacja: zależy dokąd poniesie

Post autor: pinx »

rohan pisze:
Moim zdaniem gałęzie i korzenie z okolicznych drzewek całkowicie się nie nadają do akwarium :D
bzdura.
pozdrawiam.

Obrazek
asia1166
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2007 13:54

Post autor: asia1166 »

co myslicie o piasku kwarcowym bialym?? on ladnie chyba wyglada tylko na poczatku, jak nie jest zabrudzony??
no wiec z jakich drzewek mozna ewentualnie wziac te galezie i korzenie??
ODPOWIEDZ