Paletki. Problem z parą.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Paletki. Problem z parą.

Post autor: 19banan »

Witam.
Zalozylem akwarium 450l z paletkami dwa miesiace temu.
Obsada: 9 paletek (od malych po duze).
5 skalarow, 7 bystrzyk cytrynowy, 2 bocje wspaniale, kosiarka, 2 trąbonosy, kilka danio.
Parametry wody:
pH. 6.5
GH- 2
NO2- 0
NO3- 5
KH 1
Kupilem dwa miesiace temu 7 paletek. Tydzien temu kupilem jeszcze dwie (pare). Po wpuszczeniu do akwarium ta para plywala razem, trzesla sie obok siebie, wiec napewno byla to para. U poprzedniego wlasciciela samica nie zlozyla ikry. Po prostu ryby sie dobraly w pare. U mnie zaczely czyscic rurke od filtra i odganialy inne ryby. Nagle okazalo sie ze samcem zainteresowala sie inna samica i zaczela sie walka miedzy samicami. Zaczely obie czyscic rurke i przeganiac sie na wzajem. Walke wygrala samica ktora mialem wczesniej i jakby na sile zaczela skladac ikre. Wiekszosc wciagnal filtr a reszte zjadl samiec. Teraz po dwoch dniach samiec przebywa z samica ktora wczesniej mialem.
Czy jest mozliwe ze ryby ktore wczesniej sie dobraly zmienia partnera? Chce zalozyc osobne akwarium dla pary, ale nie wiec ktora samice umiescic z samcem.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Też tak miałem .

Samica koniecznie chciał odbić partnera . U mnie skończyło się śmiercią jednej samicy. Po "rozparowaniu" nagle samica która chciała odbić samca straciła nim zainteresowanie
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

goldi_ Ta ktora zostala, dobrala sie z samcem w pare? U mnie narazie jest zgoda. Samica ktora dobrala sie wczesniej ze samcem jakby wszystkiemu przyglada sie z boku. Nowa partnerka plywa non stop przy samcu. Samiec bardziej zainteresowany nowa partnerka, jak przeplywa obok starej to zawraca.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Nie - ta która została olewa samca . Finalnie nie mam pary .
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

Poczekam do nastepnego zlozenia ikry. Zobacze co sie bedzie dzialo, to ich pierwsza zlozona ikra. Dzis chyba wystartuje z zalozeniem drugiego akwarium tylko dla pary.
Filtr Jbl 901 wystarczy do 200l?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Myśle że starczy . I tak jesteś skazany na częste i duże podmiany jeśli myślisz o rozrodzie
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

Witam. Dzis w ogolnym druga proba. Samica skladala ikre a samiec od razu ja zjadal. Poprzednia partnerka samca przez tydzien zachowywala sie spokojnie, ale jak dzis doszlo do tarla zaczela sie wtracac i ganiac samice ktora skladala jajeczka.
ODPOWIEDZ