Ślimaki sie rozmnażają

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ojciecmajster
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2019 12:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Ślimaki sie rozmnażają

Post autor: ojciecmajster »

Cześć wam,
w swoim akwarium posiadam:
1x Ampularia
1xZebra
3xHelmet.

Ostatniego czasu zobaczyłem malutkie żyjątka na liściach. Po wyostrzeniu wzroku i zrobieniu dużego zooma okazało się, że to malutkie skorupki sobie pełzają po nich. Pierwsze podejrzenie padło na sprzedawcę, bo ostatnio kupowałem rośliny. Ale one były in vitro więc raczej nie powinno być tam ślimorów. Wczoraj wieczorem przyłapałem skubańca co to robi. Otóż jakiś Helmecik, oblepiony białymi kropkami sobie wyszedł z ziemi i zaczął srać tym po korzeniu. Czytając literaturę fachową nie ma możliwości technicznej na wyklucie sie i rozmnożenie Hełmów w wodzie słodkiej. Ponadto jaja chyba znoszą ponad taflą. Więc ja sie zapytowywuje nosz jak. Może ktoś miał kiedyś podobny spektakl. Czy można jakoś dokonać aborcji, bo nie chce mieć u siebie plagi. Póki co odłowiłem 5 sztuk (tyle narazie udało mi się namierzyć, ale nie wiem jaka horda czeka jeszcze gdzieś we żwirze). Czy te małe zasrańce będą wcinać liście roślin? Podobno Helenki świetnie sobie radzą z tego typu populacją, ale czy nie poczęstują się również dorosłymi ślimakami (rodzaje opisałem wyżej)/.


Tytuł tematu poprawiłam usuwając wulgaryzm.
Następny razem za użycie wulgaryzmu, nawet sugerowanego, otrzymasz ostrzeżenie. MOD BARA
ODPOWIEDZ