Czy molinezja jest w ciąży?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Czy molinezja jest w ciąży?

Post autor: Gabonensis123 »

Witam. Mam przypuszczenia względem jednej z moich molinezji ostropyskich. Czy jest ona w ciąży?

Zdjęcie:

https://m.fotosik.pl/zdjecie/62c8d4b8db806b3d
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Jeśli ich nie przekarmiasz, to jest duża szansa, że już niedługo "pęknie". Ma wyraźnie "kwadratowy" brzuszek i w sumie powinno być już widać "czarną plamkę". Żyworódki mnożą się na potęgę ;)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Zacznijmy od tego, że żyworódki od osiągnięcia dojrzałości płciowej praktycznie zawsze są w ciąży.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

Możesz rozszeżyć swoją wypowiedź bo nie za bardzo wiem co masz na myśli
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

Gabonensis123 pisze:Możesz rozszeżyć swoją wypowiedź bo nie za bardzo wiem co masz na myśli
chemik4 chodziło o to, że samice żyworódek mogą przechowywać nasienie samca. Jeśli warunki jej odpowiadają sama zapładnia jajeczka zgromadzoną nasieniem. Może się zdarzyć tak, że np. kupujesz zapłodnioną samicę gupika (ale o tym nie wiesz) i trzymasz ją tylko z samicami u siebie, a tu znikąd pojawiają się młode, tak w skrócie.
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

100%amator pisze:
Gabonensis123 pisze:Możesz rozszeżyć swoją wypowiedź bo nie za bardzo wiem co masz na myśli
chemik4 chodziło o to, że samice żyworódek mogą przechowywać nasienie samca. Jeśli warunki jej odpowiadają sama zapładnia jajeczka zgromadzoną nasieniem. Może się zdarzyć tak, że np. kupujesz zapłodnioną samicę gupika (ale o tym nie wiesz) i trzymasz ją tylko z samicami u siebie, a tu znikąd pojawiają się młode, tak w skrócie.
A po jakim czasie mogą urodzić się u mojej młode? Sądząc po zdjęciu? Jeszcze nie wspomniałem samiec odprawia z nią tarło już ponad tydzień! Czy to normalne?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

dla żyworódek to normalne, one są jak lawina, która się nie zatrzyma...chcesz żyworódki, ale nie chcesz by się mnożyły jak epidemia- trzymaj same samce
ODPOWIEDZ