Pretniki karłowate - tarło

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Edu
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2020 16:37
Lokalizacja: Lublin

Pretniki karłowate - tarło

Post autor: Edu »

Czesc wszystkim, jestem tu nowy bo mam świeże akwarium +- 60l obsada 8szt Danio, 6szt zalobniczek, 3 kiryski, 1 glonojad złoty, 1 glonojad weloniasty no i tytułowa parka pretnikow karłowatych.

Pytanie moje tyczy się właśnie pretnikow, rybki wpuszczone 8 dni temu i przedwczoraj zaczęło się tarło samiec zbudował gniazdo i zaobserwowałem około 10 " zbliżeń" jednak nie przy każdym samica wypuściła ikrę jednak wydaje mi się że Danio mogły wyżreć większość jajeczek bo kręciły się tam jak oszalałe, wczoraj jednak zakupiłem taki siatkowy kotnik i złapałem całe gniazdo do niego wpuściłem tam samca jednak ten spryziarz po kilku godzinach wyskoczył do głównego zbiornika ( siatka była 2cm ponad taflę wody;) ) już go zostawiłem a on dzisiaj zabrał się za budowę kolejnego gniazda i dalej wygląda że będzie trwało tarło bo samiczka nadal jest grubiutka . W kotniku do dziś nie widzę żadnego życia tak że chyba nie przetrwały poprzednie jajeczka może uda mi się dopilnować te które będą teraz. Pytanie moje jednak brzmi jak długo może trwać tarło i co jaki okres czasu może odbywać się tarło? Na dniach poszukam jakiegoś 10-15 litrowego zbiornika żeby następnym razem tam umieścić rybki na czas tarła. Proszę o porady jak ktoś ma doświadczenie z udanym tarłem pretnikow ;)
lukasz133
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018 12:14

Post autor: lukasz133 »

Ja u siebie posiadam parkę gurami w akwarium ogólnym,jak chcę odchować potomstwo,to jak widzę w gnieździe jajeczka to je odławiam strzykawką i przenoszę do akwarium 20 litrowego w którym trzymam krewetki,przenoszę tylko same jajeczka i zawsze mam odchowane maleństwa,tarło u mnie trwa praktycznie co dwa tygodnie,z kotnika bym zrezygnował,niepotrzebnie stresować rybę
ODPOWIEDZ