Rośliny z "Wish'a"

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Rośliny z "Wish'a"

Post autor: macieja792 »

Witam,zakupiłem trochę nasion z chińskich aukcji ( i nie tylko )
Monte Carlo
acicularis
parvula
Opanuję technikę wklejania foto,pochwalę się.W tej chwili posiane na wacie,kiełkują ostro.Zobaczymy efekt po przesadzeniu do akwarium.
Rośliny w Nl drogie,miniaturowy koszyczek montecarlo- 5 euro.
Zdjęcia dzięki pokazywarce.pl :wink:
https://pokazywarka.pl/7sgy8m/
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zdjęcia zawsze dawaj na serwer zewnętrzny np. Fotosik i na forum wklejaj nam linki. Ot, cała technika.

Jestem ciekawa, co się rozwinie z nasion.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Moment,a tak jak jest teraz może być ?
Wkleiłem link z pokazywarki
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jest dobrze, poradziłeś sobie ze zdjęciami bardzo dobrze.
🙂
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Super, dziękuję. Ja w tych sprawach naprawdę laik
😉 Postaram się dodawać zdjęcia roślin w miarę rozwoju i po przesadzeniu do akwarium. Sam jestem ciekaw efektu.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Dziś przesadzam trawę (wyższą- acicularis ) posadzę bliżej tła,miedzy roślinami.Cześć posiałem na piasku z ziemią( wolniejszy wzrost,ale lepiej wyciągnać ) i resztę na wacie.Te nasiona zakupiłem od akwarysty,na pytanie czy z wisha,"przysiągł ,ze nie. Twierdzi,że te z Chin to czesto nasiona zwykłej domowej trawy która po przeniesieniu do zbiornika gnije.Zobaczymy. Przeglądając yt,spotykałem się z większością pozytywnych opinii na temat roślin z nasion.
Będę "edytował" post w miarę rozwoju roślin,nie chce powielać i nabijać licznika.
04.01
Wklejam link ,na zdjeciu trawa wysadzona z piasku i waty,polecam sadzić w piasku,lepsze korzenie i bezproblemowe przesadzenie.Choć na wacie dużo szybszy wzrost.
https://pokazywarka.pl/plks15/
05.01
Roślina przesadzona,link do foto
https://pokazywarka.pl/6uph1o/
Ostatnio zmieniony 05 sty 2020 11:33 przez macieja792, łącznie zmieniany 2 razy.
czorny
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2019 19:59

Post autor: czorny »

Dawaj znać jak z roślinkami, bo też przeglądałem aukcje z nasionkami na aliexpress. Szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, żeby chińskie "majfrendy" oszukiwały, bo mają po 14tyś pozytywnych komentarzy ;)

Napisz jak to siałeś. Nasionka w podłoże normalnie do akwarium? Czy wcześniej kiełkowałeś w innym, nie docelowym zbiorniku?

Wrzuć fotki jak będziesz mieć chwilę.

Pozdrawiam serdecznie.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Czorny,będę wrzucał zdjęcia,sam jestem ciekaw efektu. Proszę o śledzenie posta wyżej,tam będę edytował i wklejał linki ze zdjęciami.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Rośliny padły,wzrosły duże ,po przesadzeniu zbrazowialy i wypłynęły. Nie wiem czy to wina nasion ,bo inne rośliny w akwarium też poubmieraly. Zastanawiam się dlaczego,nie było mnie tydzień w domu i wiem że zaciął się automat od oświetlenia i świecił cały tydzień
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A może to jednak dlatego, że dostałeś nasiona zwyklej trawy, która wschodzi pod wodą i rośnie przez krótki czas, ale potem wymaga wysadzenia poza zanurzenie...
O takich przypadkach słyszałam.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ