Przebarwienia (?) na roślinach, jak wybarwić rośliny

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sosnak
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2014 17:51

Przebarwienia (?) na roślinach, jak wybarwić rośliny

Post autor: sosnak »

Siema,
Posiadam akwarium roślinne na ziemi ogrodowej oraz glinie 30L nawożone gotowymi solami mikro i makro, podawane CO2 a za oświetlenie odpowiada własnej roboty belka power led o mocy 22w,

Posiadam twardą wodę oraz wysoką zawartośc ca 140ppm oraz mg 72ppm przez co podejrzewam że zablokowane jest żelazo niestety na fe testów nie posiadam
Makro które powoli zaczynam obniżać NO3 30ppm po4 2ppm
Od kilku dni robię podmianki wodą demineralizowaną aby zbić ca oraz mg z nadzieją że to pomoże,

Wszystkie rośliny ładnie i szybko rosną, ale niepokoją mnie te przebarwienia (chloroza) oraz mam problem z dużym pyleniem szyb, chciałbym też żeby ktoś podpowiedział mi w jaki sposób mogę wybarwić rośliny na ładną soczystą zieleń.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Przebarwienia (?) na roślinach, jak wybarwić rośliny

Post autor: owlman »

Czesc . Za duzo swiatla i NO3
sosnak
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2014 17:51

Re: Przebarwienia (?) na roślinach, jak wybarwić rośliny

Post autor: sosnak »

Ale co to ma do chlorozy na roślinach, stosunki NO3-po4 są ok cały czas wydaje mi się że żelazo zostało zablokowane, na tym świetle zbiornik jest dobrze ustabilizowany i wszystko rośnie (heniek nawet uważał że jest go za mało 😊), problem mam tylko z echinodorusem oraz heterantherą. Jeżeli problemem było by w makro rośliny nie rosły by wcale, popraw mnie jeżeli źle mówię.
Zrobię jeszcze testy na K ale wątpię że to ma jakikolwiek związek z tą sytuacją
ODPOWIEDZ