Czujnik zaniku prądu SMS

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Glonojad18
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2020 10:31

Czujnik zaniku prądu SMS

Post autor: Glonojad18 »

Witam
Na wstępie jako nowy użytkownik pragnę się przywitać.
Chciałbym Państwu przedstawić autorskie rozwiązanie problemu z brakiem prądu przy hodowla ryb. Często zdarza się że grzałka spowoduje przebicie i dochodzi do przerwy w zasilaniu. Przy hodowli ryb brak zasilania moze być katastrofalny gdzyz UPS nie dostarczy Energi przez całą noc przykładowo.

Dlateho stworzyłem urządzenie które czuwa nad obecnością Energi elektryczne i w razie zaniku napięcia wysyła sms do hodowcy aby włączył agregat lub ususnal awarie. Modul można spokojnie rozbudować o fotorezystory czuwające nad oświetleniem, czujniki poziomu paszy czy inne peryferia. Możliwości są ogromne.

System działa w oparciu o swoje zasilanie więc w przypadku braku Energi ma swoje zasilanie awaryjne ładowane kablem USB 5v. Rozwiązanie jest stosunkowo tanie gdzyz koszt takiego urządzenia oscylowalby w granicach 500zl a może uchronić przez staratami całej hodowli wartej tysiące.

Wykonałem już kilka takich urzadzen i działają rewelacyjnie. Chvialbym zasięgnąć języka czy byłoby zainteresowanie takim urządzeniem wśród użytkowników forum.
Dziękuję

Piszemy "HODOWLA", Chemik4
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Czujnik zaniku prądu SMS

Post autor: MarJan »

Witaj, pomysł ambitny i trafny dla hodowcy, który zarabia na akwarystyce, a tutaj praktycznie sami klienci takiego hodowcy...większość forumowiczów ma 1 czy 2 akwaria i jest to hobby, nie wróżę owocnego zainteresowania, czyli zfinalizowanego kupnem...
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Czujnik zaniku prądu SMS

Post autor: chemik4 »

Cześć,
a opis modułu gdzie?
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i usuń z tego wszelkie babole.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Glonojad18
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2020 10:31

Re: Czujnik zaniku prądu SMS

Post autor: Glonojad18 »

Rozumiem że Pan admin jest niespelniomym polonista który piętnuje każdy błąd ortograficzny użytkownika?
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Re: Czujnik zaniku prądu SMS

Post autor: Mike122 »

No co, poprawił na właściwą pisownię i w sumie jeszcze nie wszystkie błędy i literówki :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Czujnik zaniku prądu SMS

Post autor: chemik4 »

Autor chyba porzucił temat...
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ