Retrofit Aquael - diody na jaki prąd?

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Arkady77
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2019 21:13
Lokalizacja: Nowa Sól

Retrofit Aquael - diody na jaki prąd?

Post autor: Arkady77 »

Witam,
Chciałbym zapytać, może ktoś wie, na jakie zasilanie są diody wykorzystane w Aquael Retrofit ? Wiadomo cała lampa jest na 230V, ale chodzi mi o diody. Czy diody też na takie napięcie są, czy przez jakiś zasilacz w środku jest to redukowane ?
Czy można taką lampę przerobić na 12V ?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Cześć,
patrząc po zdjęciach LEDy są tam zasilane wyprostowanym i wygładzonym napięciem 230V (czyli ok 320V jeśli się nie mylę).
Na 12V tego raczej nie przerobisz.
Czy diody też na takie napięcie są, czy przez jakiś zasilacz w środku jest to redukowane ?
Jest to szereg diod, których łączne napięcie przewodzenia to ok 320V, do tego jakiś rezystor ograniczający prąd i tyle.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Arkady77
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2019 21:13
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Arkady77 »

chemik4 pisze:Cześć,
patrząc po zdjęciach LEDy są tam zasilane wyprostowanym i wygładzonym napięciem 230V (czyli ok 320V jeśli się nie mylę).
Na 12V tego raczej nie przerobisz.
Czy diody też na takie napięcie są, czy przez jakiś zasilacz w środku jest to redukowane ?
Jest to szereg diod, których łączne napięcie przewodzenia to ok 320V, do tego jakiś rezystor ograniczający prąd i tyle.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak się zastanawiałem, bo diody w tych lampach ponoć są dobrej jakości i dobrze wpływają na rośliny. Chciałem ten pasek diod wykorzystać pod 12V, wtedy mógłbym podłączyć go do TC420.
ODPOWIEDZ