[182L] Nowe Rozdanie ->

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

O, Labeo nie gryzie się z kakadu? Podobno onie nie lubią czerwonych ryb.

Swietny kontrast kolorystyczny pomiędzy pielęgniczkami na początku filmiku.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Też czytałem że nie lubi czerwonych ogonów, ale do Kakadu nie podskakuje i mam jeszcze Tęczanki Neonowe które samce mają czerwone ogony i ich także nie rusza. Najbardziej ściga kosiarki i dużo osób pisze właśnie o kosiarkach że są bardzo ganiane przez Labeo. Obstawiam że bardziej liczy się kształt ryby, który u kosiarek jest bardzo zbliżony do Labeo i to ma większe znaczenie.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Trex fajny filmik. Co do Labeo, miałem go 3 razy (dwa razy bicolor i zielonego) to trochę nieprzewidywalne ryby. Każdy był trochę innym - pięknym przy okazji - wariatem.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Neurochirurg dzięki, co do Labeo to mój to wariat pierwsza klasa :D
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

Posiadam Labeo i trafiłem na naprawdę spokojny okaz no chyba, że ktoś chce wejść do jego kokosa to się wkurza :D 1,5 roku pływa i jeszcze ani razu nie widziałem żeby gonił za rybami bez powodu. Pan i władca zbiornika :)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

100%amator Czy u Ciebie w zbiorniku pływają Kosiarki, które kształtem są podobne do Labeo?? Jeżeli nie to wpuść, to zobaczysz jaki masz grzeczny okaz. :D Dużo ludzi na grupach pisze że u nich Labeo tylko Kosiarki gania, u mnie zresztą to samo. Myśle że kształt tu ma znaczenie i jeżeli jest podobny do niego to odbiera go jako konkurenta w rewirze.
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

Trex ma 4 szt. kosiarki i jakoś ich nie terroryzuje. Na kształt nie reaguje, ale wpuścić coś czerwonego to już by były kurz a dym w zbiorniku :lol: Brat kupił do siebie mieczyki i zostawił woreczek w moim akwa z Zdzisławem żeby temperaturę zachować to dostał piany jak te czerwone mieczyki pływały w woreczku.
Edit: Labeo wg różnych źródeł reaguje właśnie na kształt i kolor czerwony. Co można potwierdzić jego zachowaniem u Ciebie oraz u mnie. Tylko jak zakładałem zbiornik robiłem wszystko z myślą o grubowargu, korzenie wysoka gęsta roślinność, tak gdzieś się przeciska w roślinach, tam coś skuba itd. itp. Nie mówię, że jest w 100% bez agresji, różne rybki przecież "wyładowywują" się na otoczeniu lub między sobą tworzą hierarchię w stadzie po przez agresję. Osobiście częściej widzę jak kosiarka przegoni inną kosiarke niż labeo gonił za kosiarką.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

A widzisz, u mnie pływa samiec Kakadu z czerwono pomarańczowymi płetwami, tęczanki neonowe gdzie samce mają czerwone ogony i nigdy nie widziałem aby je terroryzował. Tylko i wyłącznie kosiarki. Pewnie od charakterku ryby zależy &#128513; co nie zmienia faktu że świetne rybki.&#128170;
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

Chciałem mieć grupę Razbor Espei, ale niezbyt mu przypadły. Więc musiałem zamienić na klinowe i jest spokój. Bocjom też nic nie robi. Ale tak jak piszesz ryba świetna, bocje ją naśladują i pływają pod nią jak cień :P
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

W sobotę przymierzam się do zmiany aranżacji i już dzisiaj przygotowałem sobie nowe ozdoby do tej zmiany :D :aniolek :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Dzisiaj walczyłem do 2.30 w nocy i zrestartowałem zbiornik. Generalnie tylko podłoże wymieniłem na żwirek Seachema i dołożyłem nowy filtr jako wspomaganie do mechanicznej filtracji + na wylot węża założyłem dyfuzor JBL. Dosadziłem dużo nowych roślin. Mam nadzieję że wszystko ładnie ruszy i będzie git :D
Wymieniłem także uszkodzony zawór w Eheimie 2273 ( wyłamały się ząbki w mechanizmie zamykania wlotu i wylotu wody z filtra) i nie można było wypiąć węży z filtra co za tym idzie , wyciągnąć go z szafki do czyszczenia. Stary zawór musiałem dosłownie rozpruwać, aby go wyjąć. Także użytkownicy tych filtrów uważajcie na tą wajchę i nie róbcie nic na siłę. Ponoć jest to częsta usterka w tych filtrach, ale dowiedziałem się o tym dopiero jak mnie to spotkało. Dla bezpieczeństwa dołożyłem jeszcze dodatkowe zawory z zaworami (szybkozłączki) na węże, aby w przyszłości jakby się to ponownie przytrafiło móc bez problemu odpiąć filtr od węży i go wyciągnąć.

No i mała relacja foto. :D :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

No to teraz czekać jak zarośnie :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Bedzie ogien :brawo
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

mark_farinaNeurochirurg nic tylko uzbroić się w cierpliwość. Czas pokaże. :D
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Widzę, że klimat zapowiada się tak jak to było w mniejszych akwariach - tamte mi się mega podobały ;)
ODPOWIEDZ