[112l] Mój Podwodny Świat

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

[112l] Mój Podwodny Świat

Post autor: Nervil18 »

edytowany
Ostatnio zmieniony 29 lis 2020 18:06 przez Nervil18, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jest to dalszy ciąg tematu
viewtopic.php?p=231789#231789

z działu Woda.

Proszę wstaw aktualne zdjęcia i uzupełnij informacje o parametry wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

Post autor: Nervil18 »

Zabrałem się za restart mojego zbiorniczka, teraz wygląda tak:
Ostatnio zmieniony 29 lis 2020 18:06 przez Nervil18, łącznie zmieniany 4 razy.
Rezz
Posty: 49
Rejestracja: 10 cze 2018 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Rezz »

Nervil18 pisze:
PS. Ma ktoś jakiś domowy sposób żeby jakoś ładnie doszorowac akwarium?
Ocet z wodą, lub kwasek cytrynowy z wodą na ten kamień ;)
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Co do filtra, stanąłem przed tym samym problemem co Ty. Ale nie odpuściłem, ponieważ ten rodzaj filtra oferuje największa pojemność na media jaka występuje w filtrach wewnętrznych (może jakiś istnieje, ale nie znalazłem, a teraz już i tak za późno).
Rzuć okiem na filtr:
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=25221
W moim przypadku musiałem wyprowadzić strumień wody dwoma kolanami i dwoma rurkami pod powierzchnie, ale śmiga ładnie.
Będę aktualizował wątek o filtrze do czasu zakończenia operacji dojrzewania filtra.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

Post autor: Nervil18 »

kwestie odstępu filtru od podłoża chyba rozwiąże w taki sposób jak zaprezentowany poniżej:

Obrazek

Czyli zrobię po prawej stronie plaże z białego piasku kwarcowego i oddziele kamykami od piasku czarnego. Ułożę tam warstwę o grubości 2-3 cm . dzięki temu będę miał zachowany odstęp od podłoża do filtra ok 2-3 cm
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ten biały piasek kwarcowy może być zbyt drobny. Jak będziesz miał ryby kopiąco-ryjące jak kiryski, czy zbrojniki, to zapomnij o podziale na czarny i biały.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

Post autor: Nervil18 »

ale ja mam zamiar to wszystko oddzielić kamieniami i może zrobię z nich taki płotek który będzie wystawał ok 2 cm ponad grunt... może to coś ta :-)

oczywiście kiryski i zbrojniki są na mojej liscie życzeń.

Gdzie można kupić takie rureczki przedłużające dysze filtra ?

może za ich pomocą bym dyszę wypuścił bardziej do góry :-)
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Jak kupowałeś filtr, to w pudełku miałeś dwie w sam raz, a na allegro są kolanka po 3,2 zł za sztukę. AQUAEL KOLANKO UNIMAX DUŻE filtr. Tak się to nazywa.
Obrazek
[126L] Dżungla
Rezz
Posty: 49
Rejestracja: 10 cze 2018 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Rezz »

Miałem mur z kamieni na 3-4cm w górę. Zbrojnik dosłownie poprzesuwał kamienie, więc miej świadomość, że plaży nie będzie :)
Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

Post autor: Nervil18 »

widzisz już zapomniałem co było w zestawie, dzisiaj sprawdzę czy na pewno są . Jeżeli będą to zamówie tylko 2 kolanka i po problemie .

Raori czy korzeń kupiony w zoologiku muszę jakoś specjalnie przygotować przed włożeniem do wody?

sprzedawca mi tłumaczył że wystarczy tylko go dobrze przepłukać wodą :-)

Napisz mi jeszcze skąd bierzesz roślinki i czy są to zwykłe czy z in vitro, No i które są mało wymagające na początek .


Ps. Twoje akwarium wygląda bardzo ładnie, listwa oświetleniowa prezentuję się extra. Ja niestety muszę mieć przykrywę ponieważ mam małe dzieci które mają różne szalone pomysły i w akwarium mogłoby się znaleźć dużo różnych rzeczy :-P
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Nervil18 Korzeń najlepiej jest wygotować z dodatkiem kilku torebek herbaty. Wieść niesie, że najlepiej dodać sagę.

Roślinki kupujesz na allegro w zestawie różnych rodzajów, lub w akwarystycznym, lub ktoś Ci wysyła pocztą. Zazwyczaj z roślinkami kupujesz też gratis różne cosie. Ślimaki, wypławki, pasożyty, nawet czasem małe rybki. Z invitro tego nie ma, ale one starują długo, czasem koło miesiąca nawet się nie ruszają, i duża część umiera.

Na start musisz mieć od razu dużo roślin.

Ja mam szybę nakrywową i mi też nic nie wpada. Jak nie miałem to wyławiałem klocki i inne takie.
Dziękuję, za miłe słowa.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Odnośnie korzonka- wygląda na sporawy, jeśli w garnek się nie zmieści, to potnij dziada na kawałki...- żarcik :D , jak się nie mieści to wrzuć do wanny i po prostu polej obficie wrzątkiem- prawdopodobnie będzie pływał w akwa- ja na trytki łączę świeżego korzonka z odpowiedniej masy kamieniem/kamieniami na tyle czasu ile potrzeba, barwieniem nie radzę się jakoś przejmować, glutami czy pleśniami na nim też niespecjalnie- ślimaka czyściciela dasz, to zje a przy okazji przyspieszy dojrzewanie (polecam ampularie, bo żarłoczne na takie smaczki, bo wytrzymałe- woda im się nie podoba to oddychają tlenem z atmosfery- azotyny raczej im niestraszne w porównaniu z rybami, bo nie nasrykają jaj w niewiadomych/niewidocznych miejscach i się nie namnożą jak dzikie i dodatkowo to całkiem ładny slimak)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Fajny ten korzeń! Powodzenia!
Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

Post autor: Nervil18 »

do usunięcia
Ostatnio zmieniony 29 lis 2020 18:05 przez Nervil18, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ