[168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Trzeba przyznac ze klimat ten zbiornik to ma :brawo
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Marjan czy mi się wydaje, czy w tym zbiorniku Twoje krewety jakieś nieśmiałe? Na zdjęciach z poprzedniego baniaka zdaje się chętniej dawały się fotografować?? ;)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Fajne.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Bardzo ładne masz akwarium.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Dzięki pany :D
wężowakolumna krewetki nie są nieśmiałe, po prostu muszę przypilnować moment jak wylezą całą chmarą po żarełko, ale najpierw by trzeba było chyba kilka dni przestać karmić....najwięcej siedzą w zielsku, bo sporo drobnolistnego do dyspozycji mają, ale prawie codziennie widać po kilka sztuk razem robiących spacery :)

ogólnie chyba przekarmiam, glonek się rzuca...
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

MarJan pisze:Dzięki pany :D
wężowakolumna krewetki nie są nieśmiałe, po prostu muszę przypilnować moment jak wylezą całą chmarą po żarełko, ale najpierw by trzeba było chyba kilka dni przestać karmić....najwięcej siedzą w zielsku, bo sporo drobnolistnego do dyspozycji mają, ale prawie codziennie widać po kilka sztuk razem robiących spacery :)

ogólnie chyba przekarmiam, glonek się rzuca...
Heh. Pytałem nie tylko przez ciekawość ;) Bo moje nagle przestały wyłazić za dnia, a wprowadziłem kilka newsów i nie wiem co na to wpłynęło ;) wpuściłem Prętniki, dołożyłem oświetlenie, zacząłem nawozić, stałem się zbyt hojny przy karmieniu, podmieniłem jednorazowo ok 50% wody, co o jakieś 0,5 zbiło pH ;) i to wszystko na raz no i teraz szukaj co było przyczyną :\ Cienias nie powinien tak robić, przykozaczyłem i teraz mam :( Dzisiaj rano, dłuższą chwilę po zaświeceniu światła zobaczyłem dwie sztuki więc może wraca wszystko do "normy" ;) więc odkreślam Prętniki i oświetlenie.

Ale, aby nie było, że robię off top i bana w mordę dostanę - Przepiękne akwarium! :P

A jaki glon Ci w dupsko daje?? Niteczki? Kropeczki?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Odkurzyłem stary kompakt i się pobawiłem, niezgrabnie, ale co tam :wink:

Krewetki przestały wyłazić na piasek- siedzą w zielsku głównie, czasem na zielsku, chyba kiryśniki je młócą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Super to wygląda &#128077;&#128521;
Andrzej1982
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

Bardzo ładne akwarium.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Up- dzięki :)

Kupiłem sobie oświetlenie specjalnie do zdjęć, dobry aparat to niemałe pieniądze, zwłaszcza dla takiego "fotografa" co robi parę zdjęć w miesiącu i tylko akwarium....efekt? taki sobie...znaczy zdjęć, bo akwarium z innym światłem od razu inaczej wygląda, lepiej kolory się ukazują. Żaden ze mnie pstrykacz zdjęć, ale chyba jednak ten mój aparat to nie bardzo...albo za ciemno, albo za jasno, albo poruszone itd....na prawdę o wiele lepiej i bardziej ostre wychodzą z mojego telefonu z automatu (w kompakcie kombinowane sporo od "auto" po ustawianie balansu bieli, iso, szybkosci pstryknięcia itd.)

po parę fotek- tych lepszych- wrzucam dla porównania :)

"Szajsung" WB35F:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i teraz Xiaomi Redmi Note 4:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak dla mnie różnica jest mega- z filmikami podobnie-jakościowo kompakcik absolutnie beznadziejnie nagrywa...
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Zdjecia piekne, ryby zresztą też :brawo
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Telefony zwyczajnie podkręcają Ci kolory, to samo można zrobić w gimpie czy chyba już nawet paincie. No i ustawieniami aparatu trzeba umieć się bawić, mi się zazwyczaj nie chce.

Akwarium tak czy siak super
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Bardzo ładnie &#128521;
Andrzej1982
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Tak, telefon robi fajniejsze fotki, ale pierwsza fotka z góry robiona aparatem pokazuje, że nie jest źle i że jest potencjał. Ustawienia aparatu manualne, daje lepsze rezultaty, tylko jak zwykle trzeba umieć. Nauka trwa jakieś pół roku, żeby kumać i wiedzieć dlaczego i jak, co będzie skutkowało dobrymi fotkami nawet z kiepskiego sprzętu.

Ja zazwyczaj używam preselekcji przysłony i ustawiam ISO na sztywno. Ta preselekcja przysłony, odpowiedzialna jest za głębię ostrości. Np 3,2 daje bardzo płytką głębię a 16 bardzo głęboką. 3,2 daje sobie rady w słabszym świetle, 16 tylko w dobrym. Obie wartości pokazują obraz o innych parametrach. 16 daje ostry i wyrazisty zakres w dużej partii, a 3,2 tylko fragmentarycznie, zamazując to co przed i za punktem ostrzenia.

I to co najważniejsze, nawet jak juz się umie, wie i potrafi, to dobra fotka i tak statystycznie trafia się rzadko. Inna sprawa, że dobra, wtedy też zmienia walor. 10% to są udane fotki, reszta to kosz.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No o fotkach do kosza już coś wiem ;D
Dziękuję w ogóle, że podsunąłeś mi ten pomysł o oświetleniu, zamiast ciągle wyłącznie patrzeć na rodzaj aparatu :)
ODPOWIEDZ