[240L] Ogóne - powrót do hobby po latach

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Wojciech79
Posty: 25
Rejestracja: 24 wrz 2019 20:16
Lokalizacja: okolice Krosna

Re: [240L] Ogóne - powrót do hobby po latach

Post autor: Wojciech79 »

Dzięki za poradę, wypróbuje.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [240L] Ogóne - powrót do hobby po latach

Post autor: grzesi3k »

Daj znać jak wyszły łowy ;)
Awatar użytkownika
Wojciech79
Posty: 25
Rejestracja: 24 wrz 2019 20:16
Lokalizacja: okolice Krosna

Re: [240L] Ogóne - powrót do hobby po latach

Post autor: Wojciech79 »

Witam, minął już nieco ponad rok od postawienia zbiornika. Czas na małe podsumowanie. Na dzień dzisiejszy zbiornik prezentuje się tak.

Obrazek

Baniak jest po ostrym cięciu roślin które rosną jak szalone. Belki z Power Ledów w liczbie 60 szt i nawozy w postaci Symfoni złota, dwutlenku węgla w płynie oraz kulek torfowo - glinianych robią robotę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dzień dzisiejszy walczę z inwazją ślimaków na dwa fronty tzn biologicznie za pomocą helenek które tez się świetnie mnożą oraz mechanicznie do pułapki.

Obrazek.

Ostatnio mam tez kumulację ampuarii które składają kokon za kokonem na szybach nakrywowych. Jestem po wylęgu trzech kokonów i następne trzy są złożone. Młode staram się wyłapywać i przekładać do żłobka aby nie stały się przekąską dla helen.

Obrazek

To by było na tyle. Teraz czekam na zbrojniki niebieskie aby wzięły się do roboty :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojciech79
Posty: 25
Rejestracja: 24 wrz 2019 20:16
Lokalizacja: okolice Krosna

Re: [240L] Ogóne - powrót do hobby po latach

Post autor: Wojciech79 »

Witam, no i wykrakałem z tymi zbrojnikami.

Obrazek

Obrazek

Ok dwóch tygodni temu samiec zabarykadował się w kokosku więc postanowiłem sprawdzić co on tam chowa i okazała się, że miał piękny kokon pomarańczowej ikry. Ciekawy teraz jestem czy te białe maluchy takie zostaną czy wybarwią się na czarne jak oryginał. Tych jasnych jest ok połowa z 50 - 60 szt.
Awatar użytkownika
Wojciech79
Posty: 25
Rejestracja: 24 wrz 2019 20:16
Lokalizacja: okolice Krosna

Re: [240L] Ogóne - powrót do hobby po latach

Post autor: Wojciech79 »

Mała aktualizacja.
Obrazek

Moje cztery ampularie nadal szaleją i regularnie co tydzień składają nowe kokony a było ich już chyba z 10 albo 12. Zbrojniki niebieskie odbyły kolejne tarło i samiec wylądował z kokosem w 30 L inkubatorze. Młode już się wybarwiły i na dniach opuszczą kryjówkę. Zacząłem kilkanaście dni temu podawać żelazo i rośliny zrobiły się bardziej zdrowe, zielone, " świeże ". Jestem bardzo zadowolony z efektu, zbiornik prezentuje się fajnie, można przed nim posiedzieć i się zrelaksować.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [240L] Ogóne - powrót do hobby po latach

Post autor: chemik4 »

Ładnie :)

Ja bym nawet nie odkładał samca z ikrą/młodymi do innego zbiornika. Silne sobie poradzą w ogólnym, nie raz u mnie się rozmnażały i młode przeżywały.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojciech79
Posty: 25
Rejestracja: 24 wrz 2019 20:16
Lokalizacja: okolice Krosna

Re: [240L] Ogóne - powrót do hobby po latach

Post autor: Wojciech79 »

Witam, pewnie masz racje i jak bym nie miał założonego inkubatora to bym nie przekładał i też by się odchowały bo nie mam większych ryb w akwarium jak np. skalary. Kryjówek w ogólnym na pewno by im nie zabrakło ale tak mam większą kontrolę nad wylęgiem.
ODPOWIEDZ