[54l] ogólne, roślinne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Zrób restart.
Awatar użytkownika
enshu
Posty: 77
Rejestracja: 08 lis 2019 13:48

Post autor: enshu »

macieja792 Świetna rada, pewnie tak zrobiłeś ze swoim, bo z tego co pamiętam też coś Ci nie szło. Czy odpuściłeś akwarystykę i trollujesz innych?
Restart zrobię to w ostateczności, jak wykorzystam wszystkie opcje. Nie spieszy mi się
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

A dlaczego trolujesz ???jeżeli taka opcja nie wchodzi w twoją rachubę a też jest to dobre wyjście ,to skomentuj to trochę grzecznie j. Nie jestem twoim kolega ,troszkę szacunku. Nie ,ku twojemu zdziwieniu nie odpuściłem ,mam się świetnie ,a moje 2 akwaria jeszcze lepiej. W przeciwieństwie do twojego moje dwa zbiorniki mają się super. A będzie trzeci.Ja w przeciwieństwie do Ciebie od razu wiem gdzie popełniłem błąd plus zepsuł się wyłącznik światła kiedy byłem w szpitalu z dzieckiem ,więc trochę szacunku ! Ty klepiesz temat od 6 stron i jest tylko gorzej i źle . Mącisz temat,kręcisz się jak mucha koło końskiej Regulamin Akwaforum lejesz do zbiornika już wszystko,testy niczym z NASA,a dalej jest źle i Regulamin Akwaforum nie zbiornik 😁 pewnie będzie ban ale nic mi to. No i na pewno z tego nie wyjdziesz bo jest coraz gorzej ,a rad dużo niby doświadczonych akwarystów i tak jest źle .Tu masz przykład jak zrobić coś raz a dobrze. https://www.youtube.com/watch?v=Mj3drQbRtiE

Po raz kolejny łamiesz Regulamin, uprzedzam, że za kolejny wulgaryzm usunę Cie z Akwaforum. MOD BARA
Awatar użytkownika
enshu
Posty: 77
Rejestracja: 08 lis 2019 13:48

Post autor: enshu »

macieja792 no jest dużo testów, sprawdzania i szukania w czym problem. Gdzie jest sens stawiania zbiornika na nowo, nie znając przyczyny obecnego problemu, chyba tylko po to żeby za 2 miesiące wrócić do tego samego. I owszem szukam pomocy u bardziej doświadczonych, bo sam dopiero zaczynam z akwarystyką, i dzięki nim eliminuje możliwości obecnego stanu. Nie tylko po to żeby uratować ten zbiornik, ale wiedzieć na przyszłość co poszło nie tak. Więc Twój komentarz jest arogancki i nie na miejscu, a chcesz żeby okazać Ci szacunek... Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, i drażni Cie mój temat to po co w niego wchodzisz i komentujesz
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Nie martwilbym sie tymi malymi wloskowatymi glonami, pojawiaja sie czesto jak nie zawsze przy zmianie nawozenia, de-balansie zbiornika. To wszystko minie ale tzreba czasu. Po ustawieniu pierwiastkow bedziesz operowac 3ma skladowymi: swiatlo, nawozy i CO2.

Zwiekszasz swiatlo to pobudzasz fotosynteze, trzeba zwiekszyc nawozenie i CO2. W miare jak rosliny rosna, masa roslinna sie powieksza, nalezy to korygowac przy nawozeniu, zwiekszamy nawozy i CO2. Wazne jest to zeby w pewnym momencie ustabilizowac wszystko, podawac jednakowa dawke nawozow, ustawic swiatlo na powiedzmy 10h i podawac CO2, jak bedzie zle podkrecamy CO2 jesli dalej zle, korygujemy powiedzmy NO3, lub PO4, itd ale nigdy wszystko na raz i na szybko.

Czy jest to powod do restartu? Mysle ze kazdy powod jest dobry, potrzymaj zbiornik pol roku, moze rok, z mojego doswiadczenia wynika ze baniaki lapia jakis tam balans po 3miesiacach / pol roku. Kazdy by chcial na juz, a to nie McDrive :)
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Kolego enshu,arogancki jesteś Ty wobec mnie,to po 1. 2 Nie drazni mnie temat,tylko Twoja postawa,trochę kultury-przyda się. W innych okolicznościach mógłbyś... kilka osób się przekonało się,może to prostackie,ale skuteczne. nie mam 13 lat ,nie jestem cyckiem( nie mylić z czymś innym :) ) i Twoim ziomkiem żebyś się tak do mnie zwracał. Dla MODERATORÓW: proszę reagować w takich sytuacjach,jezeli nie ,to wasza praca to ściema albo kolesiarstwo ,i proszę nie usuwać wątku i nie przenosic tego do PW.Enshu,nie miałem złej intencji ale też nie bede pisał "zrób PROSZĘ restart ,tylko rzeczowo w 2 słowach.Nawet taki laik jak ja wie,że akwarystyka to nie matematyka gdzie 2+2 zawsze 4. Możesz mieć wode,sprzęt klasy super premium a i tak wyjdzie zonk,i nawet najlepszy test i biolog nie odpowie co było przyczyną.Ty masz tylko 60 l ,restart to 2 godz pracy plus kilka roślin in vitro .Juz wczesniej pisałem,daj zbiornikowi chwycić balans,daruj sobie testy,podmieniaj wodę i czekaj.TO że moderator Bara i forum jest przeciwne używaniu chemii na dziadostwo to też nie musisz brać tego na poważnie. Twój zbiornik Twoja sprawa co z nim robisz,te preparaty na glony to nie kwas solny żeby palił żywcem :D
Awatar użytkownika
enshu
Posty: 77
Rejestracja: 08 lis 2019 13:48

Post autor: enshu »

macieja792 Może zareagowałem zbyt ofensywnie na Twoje słowa, ale takie mi się wydały. Dwa słowa, bez dodania nawet jednego zdania czemu właśnie tak uważasz. W takim razie przepraszam i nie kontynuujmy dalej tej przepychanki bo nie ma sensu. Ale nie do końca jest tak jak mówisz z tym restartem, bo nie będę miał co zrobić z rybami po postawieniu nowego, no i tak jak wczesniej powiedziałem, jak się nie nauczę to zrobię tę same błędy i skończę z tym samym za jakiś czas, więc wolę poczekać, a może się ustabilizuje i nie będzie takiej potrzeby.

Coś takiego mi tym razem wyrosło, ze 4ry sztuki na liściach anubiasów, wygląda jak suchy patyk, cóż to jest?
Obrazek
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Re: [54l] ogólne, roślinne

Post autor: macieja792 »

No i luuuz,też sory !
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

[54l] ogólne, roślinne

Post autor: mark_farina »

enshu pisze: 27 kwie 2020 10:15 Coś takiego mi tym razem wyrosło, ze 4ry sztuki na liściach anubiasów, wygląda jak suchy patyk, cóż to jest?
Compsopogon sie to nazywa :)
ODPOWIEDZ