[30L] AQUAEL SHRIMP SET BIAŁY

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

[30L] AQUAEL SHRIMP SET BIAŁY

Post autor: MarJan »

Dobry.
Postanowiłem wkleić, mimo że to nie moje szkiełko...chyba zaraziłem "troszkie" córkę i postanowiła mieć własna rybkę...jak to się stało...ano wszystko dzięki kanarkowi :shock:

...od początku, synek chciał zwierzaka- gryzonie odpadają, gady odpadają, owady sio, pies/kot- za dużo problemów (kto będzie z tym piesełem wyłaził ciągle na siusiu itd., albo kot- niszczy meble i są "fałszywe"), ptaki? może....ale hałas i pióra, na pewno nie papugi, zeberki jak joysticki- hałaśliwe...kiedyś mieliśmy też kanaraka- samiczkę- cicha była, trochę piór na zimę czy wiosnę, ale dało się wytrzymać....to wszystko przemyślenia mojej drogiej małżonki- żeby nie było- osobiście uwielbiam koty :D

stanęło na kanarku, synek chciał oczywiście chłopaka- zoolog, szybka obdukcja- cenowo przeszło 230zł w każdym sklepie, gdzie byśmy nie poszli...dla mnie dużo za jednego ptaka...olx- pyk, trafiłem- w mieście ktoś "pozbywa się problemu" za 50 zł :D
...pojechałem, a pan trochę starszy ma klatkę, w niej 2 kanarki, mówi że to 2 samce i ciągle się biją, żona kazała mu pozbyć się jednego, ok. myślę- popatrzyłem, złapałem, obejrzałem jak pióra, jak (_!_) czy osrana nie jest...ogólnie czy zdrowy itd.wydaje się w porządku- bierę, pan ma jeszcze od niedawna akwarium z żyworódkami...no to oczywiście pogadanka, może dam roślinki itd...

stara klatka z piwnicy jest, kanarek chłopak sztuk1 jest, synek zadowolony jest, wcześniej pytana córka czy by coś chciała, jakiego zwierza może też..."absolutnie nie- to tylko dodatkowe obowiązki"....i tak zostało- ptaszek kupiony w grudniu przed świętami, pierzył się i cicho siedział w klatce- nic interesującego...przesiedział tak "zimę" bez śniegu, znowu zaczął się pierzyć- wszędzie pióra...i nic, żyje sobie....aż zaczęła się panika z korona wirus i cieplejsze dni- Maks zaczął śpiewać, ćwierkać nieśmiało, nawet nagrałem dziada:
https://www.youtube.com/watch?v=-Es0R4z5AVY
Obecnie potrafi głośniej, ładniej i dłużej :lol:

ale, ale my tu o" (_!_) Maryni", a forum akwarystyczne jest, otóż córka tak sobie słuchała tego ptaka i mówi "a ja to żadnego zwierzaka nie mam, dla mnie to nic"- kobieta, a pytana była i nie chciała, a jak Maks zaczął być interesujący to co- inna gadka...

-okej- mówię- to co byś chciała?
-rybkę!
-jaką?
-niebieską, kiedyś mieliśmy bojownika...
-okej, kupię niebieskiego bojownika do akwarium, nie będzie wadził...
-ale to będzie tak, jakby to była Twoja rybka, ja chcę tylko moją...
- to co proponujesz?
-chcę akwarium z moim niebieskim bojownikiem
-(oj radość poczułem jakby nie było :D ), pogadam z mamą co, jak, gdzie itd., pomyślimy jeszcze...

No i córcia ma pierwsze akwarium, zbierała pieniążki na bliżej nieokreślony cel i cel się znalazł, dorzuciłem resztę i jest....będzie miała swoją rybkę, a ja zapowiedziałem, że przemycę krewetki :lol:

Stoi ze ślimakami, a córa już wie dlaczego tak, dlaczego nie rybka, co to dojrzewanie, a po co itd....fajnie powiem wam :D

I tradycyjnie technikalia:
-wymiary: 29x29x35
-akwarium z szybą nakrywową,
-ochronna podkładka gąbkowa,
-lampka LEDDY SMART PLANT 2 (6W)
-filtr wewnętrzny PAT MINI (4W, 400l/h)
-grzałka (25W)
-podłoże, które zostało ze 112-tki- czarne
-rośliny z mojego szkła
- ułożenie kamyków, ilość i rodzaj- koncepcja córci

Sprzedawcę zestawu mogę polecić z pełną spokojnością na pw, zabezpieczona przesyłka wzorowo i szybkie dostarczenie.

Nie wiem czy będę prowadził dziennik tego szkiełka, ale czułem że chcę tu o tym wspomnieć...
Obrazek
Obrazek

Szkło zalane wczoraj, to jest 21.03.2020r....
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Elegancko, miejmy nadzieję że córka sumiennie będzie się opiekować baniaczkiem, a jak nie to zbiornik i tak trafi w dobre ręce pod opiekę :D :D
:brawo Proszę o dalsze sprawozdanie z prowadzenia tego zbiornika. Trzymam kciuki za córkę i będę ją dopingował, aby wytrwała w swoim postanowieniu opieki. :brawo :brawo
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Nie obraz sie,ale kamienie przepaskudne
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

też mam wielką nadzieję, że córcia wytrwa i nie będzie to dla niej brzemieniem, a lubianym hobby.

Co do kamieni to czemu miałbym się obrazić? One najwyżej by mogły to zrobić :lol:
Kamyki Łucji z jej kolekcji, nie ma innej opcji jak tylko to uszanować :)

...zawsze mogło być podłoże we wszystkich kolorach tęczy itd...
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zalane 21, dzisiaj mamy 25....
Obrazek

2 ślimaki z 6 krewetek różnej wielkości (wylinkę nawet znalazłem- wylinkę, nie trupka), na start zapodany syfek z gąbki z drugiego akwarium i takie wyniki....cóż, testy raczej nie kłamią


....nawet jakbym chciał pomylić fiolki to się nie da, bo testy są wykonane na 2 różne objętości wody :lol:
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

No proszę, kostki maja w sobie coś demonicznego. Nimi są cudne.

A koty nie są fałszywe, jak tak ktoś twierdzi, to znaczy, ze sam taki jest. Kot po prostu oddaje to co sam dostaje, jest jak lustro.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ