[30l] zmiany i nowe podejście :)

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

danielgo85
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2020 20:04
Lokalizacja: Elbląg

[30l] zmiany i nowe podejście :)

Post autor: danielgo85 »

Witam serdecznie. Akwarystyka zajmuje sie od wielu lat. Dawno temu miałem ok 100 litrowe akwarium roslinne. Był to początek "zabawy" z akwarystyka :) wtedy to była "bimbrownica", jakas świetlówka z garażu... z racji na brak miejsca w nowym mieszkaniu ok 6 lat temu założyłem to akwa. Male krewetkarium z kilkoma neonkami. Niebawem chce wprowadzić znaczne zmiany. Postanowiłem nie "niszczyć" tego co udało mi się zbudować. Krewetki sie rozmnażają, wydaje sie, ze wszystko w miare funkcjonuje. W kolejnych dniach dosadze do tego co jest rośliny i zamontuje butle z CO2,również będzie inne oświetlenie. Póki co testowo, aby sprawdzić czy wogole" nadaje sie"do tego. Z czasem chciałbym zainwestować w zbiornik 40x40x40. Mam nadzieję, ze będę "wklejał" fotki o postępie na bieżąco. Na początku widzę mały problem z roślinka na zdjęciu (hydrophilia?). Wiem, ciągle nadrabiam zaległości :) ale ewidentnie czegoś zaczyna jej brakować...
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

^^ nie ma zdjec ;)
danielgo85
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2020 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: danielgo85 »

Obrazek
danielgo85
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2020 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: danielgo85 »

Obrazek
danielgo85
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2020 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: danielgo85 »

Ok, udało się:) wiem, ze nic ciekawego sie tu nie dzieje... Moze z czasem cos sie rozwinie :) mam nadzieję.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To akwarium jest za małe na trzymanie ryb i to bardzo mocno, w dodatku trzymasz zimnolubne danio z ciepłolubnymi neonami czerwonymi w pustym i niezapewniającym żadnego schronienia akwarium.
Neony potrzebują zacienionego akwarium, a danio miejsca na pływanie. Dla tych neonów minimalna długość akwarium to 60cm, dla danio więcej.
Oba gatunki są stadne, należy trzymać minimum 10 sztuk.

Oddaj ryby jak najszybciej, bo w tej chwili je po prostu narażasz na stres i męczysz.

W tak małym akwarium tylko krewetki.

Temat przenoszę do działu Galeria i poprawiam tytuł tematu.

Jak już oddasz ryby wstaw do zbiornika jakiś korzeń, kokosy żeby urozmaicić wygląd.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020 21:13 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
danielgo85
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2020 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: danielgo85 »

Tak też sądziłem. Kilka dni temu były tylko i wyłącznie krewetki. Neony pojawiły sie w prezencie...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To naprawdę może być ładne akwarium, ale zacznij redukować liczbę krewetek, bo już masz plagę, daj jakieś urozmaicenie do zbiornika - o tym już napisałam w edycji mojego postu - i oczywiście oddaj ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
danielgo85
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2020 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: danielgo85 »

Zastanawiam sie nad tym czy "zresetować" akwarium, czy dosadzic roślin do tego co jest... Szczerze mówiąc nie chciałbym burzyć życia, które tam sie rozwinęło...
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

ja bym oddal ryby, sprzedal krewetki ;) i znalazl jakis fajny korzen na lewa strone :)
ODPOWIEDZ