[25l] Ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

drizzt_siedlce
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2020 21:40
Lokalizacja: Siedlce

[25l] Ogólne

Post autor: drizzt_siedlce »

https://imageshack.us/i/pnMwSs0bj

25l Wymiary 41x25x25

Start
21.03.2020


Oświetlenie
6W Świetlówka standardowa


Podłoże
- żwirek + podłoże jbl pro flora aquabasis


Filtracja
- filtr kaskadowy NF300 Aquanova


Ogrzewanie
- Grzałka z termostatem Tetra HT 25W


Parametry
- 25*C

Dekoracje
- Kamienie ADA, korzeń, rośliny akwariowe...


Fauna
- w planach krewetki red cherry lun/i lub blue velvet? + Gupiki 5 samców + zastanawiam się nad ślimakiem helenką bo obawiam się inncyh ślimaków, a helenka to zawsze była moja ulubienica :)
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Ktoś mi na forum odradził trzymanie samych samców w zbiorniku. Są zbyt pobudliwe i mogą źle znosić pobyt bez samic. Parka też nie bardzo,samiec potrafi zamęczyć samice ,2+1 ew 3+1. Zapytam ,chciałeś tylko samce bo ładniejsze !
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

nie słyszałem o tym, że samce gupika źle znoszą życie bez samic, za to czytałem, że to dobry sposób, aby mieć żyworódki bez rozmnażania....nie twierdzę, ze nie masz racji, tylko to dla mnie nowość, że się tak wyrażę

...nieraz celowo sam trzymam tez inne gatunki w postaci samych samców, aby nie było właśnie prób tarła i związanych z tym aktów przemocy...
drizzt_siedlce
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2020 21:40
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: drizzt_siedlce »

Z gupikami już temat przerabiałem samce są po to bo się nie rozmnażają , dwa jak jest ich co najmniej 5 to się agresja rozkłada równomiernie i żyją przez to we względnej harmonii . W praktyce kiedyś kupiłem każdy z innej budy w tym jeden rudy. No i niestety rudemu cały czas się obrywało od reszty. Bez urazy do rudych ale tak było ;)
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Ok. Też tak chciałem w swoim 190 bo samce są ładniejsze ,ale ktoś na czacie lub w temacie mi doradził . To nie moja opinia. Ma to sens,w armii było nas ponad 130 i nie było niechcianych ciąż 😁
drizzt_siedlce
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2020 21:40
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: drizzt_siedlce »

Z babami to tylko kłopoty ;) a 500+ na rybki nie daja ;)
ODPOWIEDZ